Pri Phoenixu je bil z 22 točkami najučinkovitejši Marcin Gortat. Igral je le tri četrtine. Foto: EPA
New York je v Dallasu klonil drugič v sezoni. Foto: EPA

V dvoboju proti najboljšemu novincu med organizatorji igre Damienu Lillardu (24 točk, 3 podaje, 6 izgubljenih žog) je Gogi iz igre metal 3/7, od tega 2/5 za tri točke. Zadel je sedem od osmih prostih metov. Dodal je tri ukradene žoge in dva skoka ter imel le eno izgubljeno žogo. Sonca so vodila domala vso tekmo in si že v tretji četrtini (Dragić 12 točk) priigrala več kot 20 točk naskoka. Prvi strelec Sonc je bil poljski center Marcin Gortat z 22 točkami.

Prvaki so se izvlekli v podaljšku
Milwaukee se je v Miamiju vrnil po 18 točkah zaostanka in v končnico vstopil s sedmimi točkami naskoka, a so prvaki vseeno izsilili podaljšek in slavili s 113:106. LeBron James (10 skokov, 8 podaj) in Dwyane Wade sta dosegla po 28 točk, Chris Bosh 24 točk in 18 skokov, veteran Ray Allen pa je vknjižil 17 točk. Beno Udrih je za Buckse, ki so iz igre metali kar 109-krat (klubski rekord v zadnjih devetih letih in pol), prispeval 6 točk (met 3/6), 3 podaje in dva skoka v 17 minutah.

Derbija Oklahomi in San Antoniu
V obračunu vodilnih moštev divizij je Oklahoma po podaljšku strla odpor Los Angeles Clippersov (117:111), ki so pred tem jezdili na krilih šestih zaporednih zmag. Kevin Durant (35) in Russell Westbrook (23) sta v podaljšku dosegla vse točke svojega moštva (15). Dvoboj Bostona in San Antonia je postregel tudi z obračunom superzvezdniških organizatorjev igre Tonyja Parkerja in Rajona Ronda. Francoz je bil v zmagi Spursov s 112:100 s 26 točkami (12/17) in šestimi podajami prvi strelec tekme. Rondo je dosegel 22 točk in 15 podaj ter niz tekem z vsaj desetimi podajami podaljšal na 35.

Knicksi in Lakersi sklonjenih glav
New York je doživel poraz v Dallasu (114:111), Los Angeles Lakersi pa kljub 38 točkam Kobeja Bryanta v Sacramentu (113:97). Na parket se je po poškodbi nepričakovano hitro vrnil center Minnesote Kevin Love, ki je že v prvi tekmi dosegel 34 točk in 14 skokov. Volkovom to ni pomagalo, saj so doma s 101:94 klonili proti Denverju.

22. novembra zaradi praznika zahvalni dan, ko se na mizah v Severni Ameriki tradicionalno znajde pečen puran, ne bo tekem v Ligi NBA.