Jason Kidd, Kirk Hinrich in Marco Belinelli so v zadnjem trenutku posredovali, da se Tyson Chandler in Joakim Noah nista zapletla v pretep. Centra sta bila zatem izključena. Foto: Reuters
Raymond Felton, Carmelo Anthony
Odziv Raymonda Feltona po izključitvi Carmela Anthonyja v zadnji četrtini. Foto: Reuters
Chris Paul
Chris Paul je soigralce odlično vodil za 12. zaporedno zmago Clippersov. Foto: EPA
Jonas Valančiunas
Eden najobetavnejših košarkarjev na svetu Litovec Jonas Valančiunas si je proti Orlandu zlomil prst. Foto: Reuters

Tako so kar trije košarkarji morali srečanje predčasno končati. Z izključitvami so si predčasno pot pod prho prislužili Carmelo Anthony, Tyson Chandler in Joakim Noah, izključen pa je bil zaradi odziva po izključitvi prvega zvezdnika Knicksov Anthonyja tudi domači trener Mike Woodson. V sklepnem delu tekme je gostitelje tako vodil njegov pomočnik Herb Williams.

''Prepričan sem, da so sodniki videli osebne napake, ki jih sicer niso piskali. Bila je težka tekma. Dvoboji New Yorka in Chicaga so vedno fizično zelo naporni. Znova se srečamo 11. januarja tu v Gardnu in takrat bomo še bolje pripravljeni,'' je po tekmi povedal Anthony.

Za preobrat zmanjkalo časa
Drugo četrtino so Biki dobili s 24:16 in prednost tedaj povišali na 54:39. Po treh četrtinah pa so gostje vodili za več kot 20 (83:61). Knicksom se je uspelo približati, a jim je za popoln preobrat zmanjkalo časa. ''Voditi tudi za 25 proti takemu moštvu v gosteh je dokaz, da delaš dobro. Razočaran sem nad našo nedisciplino v zadnji četrtini,'' je po tekmi razmišljal trener Chicaga Tom Thibodeau.

Melo, ki je predčasno končal tekmo, je bil z 29 točkami prvi strelec New Yorka, J. R. Smith jih je dodal 26, Raymond Felton pa 26. Pri Chicagu je blestel Luol Deng, ki je v statistiko vpisal 29 točk in 13 skokov. Odličen je bil tudi Italijan Marco Belinelli z 22 točkami. Knickse lahko veseli novica, da bi že na naslednji tekmi lahko zaigral Amare Stoudemire. Prvi zvezdnik Bullsov Derrick Rose pa počasi začenja treninge.

Odlična Lee in Curry
Charlotte Bobcatsi so klonili 14. zapored. Tokrat so bili s 115:100 boljši Golden State Warriorsi, pri katerih sta blestela David Lee, ki se je izkazal z dvojnim dvojčkom, saj je 23 točkam dodal po 11 skokov in podaj, ter Stephen Curry, ki je dal 27 točk, ostrostrelec pa je iz 13 poskusov zadel kar osem trojk.

Clippersi podrli rekord franšize
Los Angeles Clippersom je z zmago nad Sacramento Kingsi (97:85) v Staples Centru uspelo podreti 38 let star rekord franšize, ki je tedaj še bivala v Buffalu in igrala pod imenom Braves, po številu zaporednih zmag. Nov najboljši dosežek kluba zdaj znaša 12 zmag zapored. Blestel je organizator igre Chris Paul, ki je ob 24 točkah še 13-krat uspešno podal soigralcem.