Manu Ginobili je iz igre metal 9/14, od tega 3/5 za tri točke. 26 točkam je dodal še pet skokov in tri podaje. Foto: EPA
Izjemni Spursi so nazadnje izgubili 11. aprila. Foto: EPA
Russell Westbrook ni imel svojega večera. Dosegel je sicer 17 točk, a iz igre metal le 7/21. Met Kevina Duranta je bil 8/19. Foto: EPA

Zimzeleni 34-letni Argentinec je 11 od svojih 26 točk dosegel v zadnji četrtini, ki so jo Spursi dobili z 39:27 in na koncu slavili s 101:98. Tony Parker je prispeval 18 točk, Tim Duncan pa 16 točk in 11 skokov. Pri Gromovnikih je s 27 točkami in 10 skoki izstopal Kevin Durant. James Harden je vknjižil 19 točk, Russell Westbrook 17.

Izenačili rekord Lakersov izpred 11 let
San Antonio je z deveto zmago v končnici izenačil rekord Los Angeles Lakersov iz leta 2001. Jezerniki so v tem letu osvojili naslov. Niz 19 zmag je četrti najdaljši v zgodovini Lige NBA.

Popovich zahteval: "Igrajte umazano"
Potem ko so v tretji četrtini dosegle le 16 točk, so se Ostroge v zadnjem delu razletele po parketu. Pri devetih točkah zaostanka je minuto odmora vzel Gregg Popovich in od svojih igralcev zahteval, da zaigrajo "umazano", kar so ujele tudi televizijske kamere. "Sem res to rekel?" se je sprenevedal trener leta, a potem priznal: "V vročici tekme pridejo na dan tudi take stvari. Hotel sem jim povedati, da morajo biti čvrstejši, da bolj pokažejo svoj značaj, da več prodirajo in mečejo na koš."

Ginobili dobil bitko s Hardnom
"Pop nas vedno poskuša motivirati," je povedal Parker, ki pa je tokrat ostal v senci Ginobilija. V svoji prvi tekmi proti Thunderjem v tej sezoni je dosegel rekord letošnje končnice. "Kar zgodilo se je. Ne vem sicer, kako, ker v vsej sezoni nisem dal toliko točk, a sem zelo vesel," je povedal rezervist Ginobili, ki je dobil boj z najboljšim šestim igralcem lige Hardnom. Ta je iz igre metal 7/17, potem ko je zadel le tri od prvih 12 metov. Pri Oklahomi se je izkazal veteran Derek Fisher, ki je tekmo končal s 13 točkami.

Naslednja tekma v sredo zjutraj
Oklahoma, ki je letos na Zahodu vodila večino rednega dela, je lani v konferenčnem finalu izgubila proti Dallasu. Naslednja tekma bo v sredo zjutraj.

Boj začenjata tudi Miami in Boston
V noči na torek bo odigrana prva tekma finala Vzhodne konference, v katerem se bosta pomerila Miami in Boston.