Tajfun se je znova izkazal s kolektivno igro - dva igralca sta dosegla po 15 točk, dva pa po enajst, pri Zlatorogu pa je bil s statističnim indeksom 26 najboljši Igor Tratnik (17 točk, 7 skokov, met iz igre 7:9). Foto: www.alesfevzer.com

Košarkarji Tajfuna tako tudi po štirinajsti tekmi ostajajo neporaženi, tekma pa je bila za obe ekipi bolj ali manj prestižnega značaja, saj so tako Šentjurčani kot Laščani praktično že uvrščeni v Ligo za prvaka.

Vseeno so gledalci v Hruševcu videli zanimivo in borbeno košarkarsko predstavo, ki so jo gostitelji sebi v prid odločili šele v zadnji četrtini. Od zaostanka 51:54 v 35. minuti so z delnim izidom 8:0 in dvema trojkama Domna Bratoža prišli na 59:54. Gostje so se sicer še približali na koš ali dva zaostanka, toda v zadnjih treh minutah so prehitro zaključevali napade, izbirali neizdelane mete na koš in tako ostali brez tretje zaporedne zmage v Ligi Telemach.

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so po podaljšku ugnali Portorož z 79:76, potem ko so zapravili prednost 15 točk (62:47) iz tretje četrtine. Gostje so zadnjo četrtino dobili s 17:6 in izsilili podaljšek, v njem pa je Anel Blaževič dosegel pet od svojih osmih točk, vključno s prostima metoma za končni izid.