Matic Rebec je bil izjemno razigran, a to ni bilo dovolj za zmago Slovenije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Z zmago bi se Slovenci že prebili v četrtfinale, zdaj pa se bodo morali za uvrstitev med osem najboljših ekip stare celine potruditi v sredo proti Grkom.

Proti Litvi je blestel Matic Rebec s 16 točkami, dodal je še deset podaj in sedem skokov. Jure Ritlop je prispeval 14 točk, Tomaž Bolčina pa deset točk in osem skokov.

Rebec je blestel že v uvodni četrtini, ko so Slovenci z delnim izidom 11:7 povedli s 15:11. Litovcem se je na začetku drugega dela igre uspelo približati na le točko zaostanka (17:16), nato pa so popustili in Slovenija je povedla s 26:16. Po treh sijajnih zabijanjih Ritlopa so Slovenci na glavni odmor odšli z naskokom 13 točk (38:25).

V drugi polčas so bolje krenili Litovci, s conskim pokrivanjem so nekoliko zmedli Slovence in prednost izbrancev Damjana Novakovića se je počasi začela topiti (42:37). Litovska reprezentanca je zadnjo četrtino odlično začela, dosegla enajst zaporednih točk in celo povedla (52:53).

Reprezentanci sta se nato nekajkrat izmenjali v vodstvu, dve minuti pred koncem tekme pa je Rebec s trojko s sedmih metrov Sloveniji zagotovil prednost dveh točk (60:58). Sledil je litovski odgovor v obliki trojke Mariusa Grigonisa, le nekaj sekund pozneje pa je po zapravljenem napadu Slovenije Grigonis še položil žogo v koš. Slovenci so se po dveh zadetih prostih metih Rebca približali na 62:63, a je za preobrat zmanjkalo časa.