Goran Dragić je bil drugi strelec Miamija. Boljši je bil le prvi zvezdnik franšize Dwyane Wade, ki je v zadnjem času v odlični formi. Foto: Reuters
Goran Dragić, Kyle Lowry
Dvoboj nekdanjih soigralcev pri Houstonu - Gorana Dragića in Kyla Lowryja. Foto: Reuters

Zadnja zmaga sega v januar 2010, ko je v dresu edine kanadske franšize v NBA-ju še blestel Chris Bosh, zdajšnji košarkar Miamija, ki pa zaradi težav z zdravjem ne igra. Bosh je tedaj za zmago s 111:103 prispeval 24 točk in ujel 18 odbitih žog. Tokrat je bil na domači strani najbolj razpoložen Kyle Lowry z 19 točkami. Drugi strelec je bil DeMar DeRozan, ki je dal točko manj, po tekmi pa je dejal: "Nocoj bomo lahko zaspali. Končno smo se znebili tega bremena." DeRozan je bil še novinec, ko so Raptors zadnjič ugnali Heat.

Dwyane Wade se je pri gostih izkazal s 25 točkami, 18 pa jih je ob treh skokih in petih podajah vknjižil Dragić. Wade in Dragić sta s skupaj 14 točkami poskrbela za znosnejši poraz Miamija, ko sta bila najbolj zaslužna za serijo 17:6 ob koncu tekme. Miamiju tako ni uspelo izenačiti najdaljšega zmagovitega niza proti kateri koli franšizi. Rekord kluba s Floride tako ostaja 17 zaporednih zmag proti Milwaukeeju med leti 1993 in 1997.

"Izgubili smo vsaj deset neizsiljenih žog. Ni nam uspelo imeti tiste ekipne miselnosti in čvrstosti, kar se je pokazalo v teh napakah v napadu. Posledično smo tudi v obrambi naredili kar nekaj napak in potem se je samo nadaljevalo," je po porazu dejal trener Miamija Erik Spoelstra, ki je izpostavil 21 izgubljenih žog. Vročica je s tem porazom in ob zmagi Charlotta nad Chicagom (101:91) izpadla z mest, ki vodijo v končnico.

Nov trojni dvojček Westbrooka
Russell Westbrook
je vpisal še šesti trojni dvojček na zadnjih osmih tekmah. Oklahoma je doma premagala Minnesoto (113:99), najboljši strelec lige pa je kar 15 točk dosegel v zadnji četrtini. To je njegov osmi trojni dvojček v tej sezoni in 16. v karieri. Ob 29 točkah je prispeval še deset skokov in 12 podaj, izkazal pa se je tudi Enes Kanter, ki je vknjižil 23 točk in 15 skokov.

Vodilno moštvo lige Golden State je na gostovanju v Denverju spočilo glavne nosilce. Ob Stephu Curryju in Klayu Thompsonu sta počivala tudi Andre Igoudala in Andrew Bogut. Nuggets so tako prizadejali Golden Statu 13. poraz sezone (114:103). Kenneth Faried je blestel s 24 točkami in 17 ujetimi odbitimi žogami.

Tekme 13. marca:
CHARLOTTE - CHICAGO 101:91
Henderson 20, Mo Williams 18; Brooks 24, Gasol 18.

PHILADELPHIA - SACRAMENTO 114:107
Covington 24, Noel 16 in 12 skokov; Cousins 39 in 24 skokov, Gay 24.

BOSTON - ORLANDO 95:88
Turner 30, Olynyk 13; Payton 20.

TORONTO - MIAMI 102:92
Lowry 19, DeRozan 18; Wade 25, Dragić 18 (8/13 za dve, 0/4 za tri), 3 skoki, 5 podaj v 39 minutah, Beasley 11.

OKLAHOMA CITY - MINNESOTA 113:99
Westbrook 29, 10 točk, 12 podaj; Kanter 23 in 15 skokov; Dieng 21 in 14 skokov.

DALLAS - LA CLIPPERS 129:99