Stipe Modrić je Slovan popeljal do zmage nad Elektro z 78:64. Modrić je v 37 minutah dosegel 21 točk, od tega dve trojki. Foto: KZS
V prvem krogu Lige Telemach so vse zmage ostale doma. Najlažje delo je imel Helios, ki je Rogaško premagal za 20 točk. Foto: KZS

Junakov v ekipi Portoroža ni manjkalo. Igor Tratnik je bil s 24 točkami in 8 skoki najboljši igralec 1. kroga Lige Telemach (njegov statistični indeks je bil 26; takšnega je imel tudi košarkar Grosuplja Ousman Krubally), Jan Špan je 20 točkam dodal 7 podaj, Jaka Zagorc je zbral 12 točk, najizkušenejši Sašo Ožbolt pa je bil precej blizu trojnemu dvojčku. Zbral je 11 točk, imel 9 podaj, 6 skokov, ob tem pa so tekmeci nad njim storili devet osebnih napak.

Jurak: 19 točk, od tega tri trojke
Ob tako motiviranih gostiteljih, ki jim je v Luciji ploskalo 450 gledalcev, so bili Laščani brez pravih možnosti za uspeh. V prvem polčasu so še držali priključek, v nadaljevanju pa je novinec v ligi nenehno vodil (največ za 11 točk) in zasluženo zmagal. Zlatorogu ni pomagalo niti pet igralcev v dvomestnih številkah oziroma odlična predstava 36-letnega Gorana Juraka, ki je dosegel 19 točk, pri čemer je zadel vse tri poskuse za tri točke.

"S takšno igro ne bi premagali nikogar"
"Stopili smo skupaj in pokazali več energije. Bolj kot se je tekma bližala koncu, bolje nam je šlo. Tudi ko se je Zlatorog začel približevati, smo našli odgovor, čeprav nam ni šlo tako, kot smo si zamislili," je povedal trener Portoroža Konstantin Subotić, medtem ko je bil njegov kolega na klopi Zlatoroga Predrag Jačimović zelo kritičen do svojih varovancev: "S takšno igro verjetno ne bi premagali nikogar. Igrali smo prehitro, imeli kar nekaj nerezonskih metov, napade pa smo končevali po dveh podajah. Tako ne gre."

Williamsova trojka v zadnji sekundi
Slovan je s pomočjo 21 točk Stipeta Modrića premagal Elektro (78:64), Tajfun je z odločilnim košem Uroša Zadnika (s črte prostih metov) ugnal Maribor Novo KBM (66:63), zelo razburljivo pa je bilo v Grosuplju, kjer so gostitelji s trojko Kaylona Anthonyja Williamsa v zadnji sekundi premagali Hopsi Polzelo (80:79). Ousman Krubally je 19 točkam dodal 12 skokov. Domžale (Dejan Mlakar 19 točk) niso imele težav z Rogaško (67:47). Drugo četrtino so dobile kar z 22:5.