Pri Memphisu sta bila odlična oba organizatorja igre Beno Udrih in Mike Conley, ki sta skrbela, da je bil ritem igre ves čas visok. Skupaj sta dala 26 točk in 16 podaj. Foto: Reuters
Marc Gasol
Marc Gasol je ob 20 točkah ujel še osem odbitih žog. Foto: Reuters
Saša Vujačić
Saša Vujačić je bil odličen na prvi tekmi sezone, tokrat pa strelsko ni bil tako razpoložen in je iz igre metal 2/8. Foto: Reuters
Blake Griffin
K zanesljivi zmagi Clippersov nad Dallasom je dvojni dvojček prispeval Blake Griffin (26 točk, 10 skokov). Foto: Reuters

Slovenski organizator igre je bil v Bankers Life Fieldhousu skupaj s prvim 'playem' Grizlijev Mikom Conleyjem, ki je dodal tudi deset podaj, drugi strelec svojega moštva. Savinjčan je igral 18 minut, v statistiko pa je vpisal še šest podaj in dva skoka. Z 20 točkami je bil prvi strelec Memphisa Marc Gasol, ki je osem točk dosegel v zadnjih štirih minutah tekme. V tem delu srečanja je šest točk dodal še Jeff Green.

V 44. minuti je Indiana po prostih metih Paula Georga še vodila, nato pa je sledila serija 14:3 in gostje so minuto pred koncem tekme odločili dvoboj v svojo korist. V prvi četrtini je Memphis, ki je na prvi tekmi na domačem parketu doživel visok poraz proti Clevelandu, povedel že za 15, a so gostitelji hitro izničili prednost in tik pred zadnjo četrtino vodili tudi za devet, a na začetku zadnjih 12 minut so Grizliji že povedli. "Zadnjih pet minut smo igrali zelo dobro. V obrambi smo bili bistveno bolj agresivni. Ko v obrambi igramo tako, kot moramo, nam je bistveno lažje tudi v napadu," je povedal Gasol.

Šest točk Vujačića za nemočni New York
Prvič v novi sezoni je slavila tudi Atlanta, ki je bila v Madison Square Gardnu s 112:101 boljša od New Yorka. Hawksi, ki so na prvi tekmi doma klonili pred Detroitom, so tokrat že spomnili na lanske odlične predstave. V napadu so bili gostitelji zelo razigrani, žoga je hitro krožila, iz igre pa so metali 51-odstotno. "Tokrat smo igrali bistveno bolje kot na zadnji tekmi. V prvi četrtini smo ujeli ritem in potem je bilo vse lažje," je povedal Mike Budenholzer, ki je bil izbran za najboljšega trenerja lanske sezone. Gostujoči trener je izpostavil prvo četrtino, ki so jo Hawksi dobili s 30:20. Na tej prednosti so gradili in na odmor odšli z vodstvom za 16. Razlike, ki je bila v tretji četrtini višja tudi od 20, New Yorku ni uspelo izničiti.

"Igrali smo proti ekipi, ki je bila lani v finalu Vzhoda. Izgubila je prvo tekmo in tako smo lahko pričakovali, da bodo tokrat odigrali zelo dobro. Nismo bili pripravljeni, a verjamem, da v prihodnje bomo," je dejal trener Knicksov Derek Fischer, ki je Sašo Vujačića znova postavil v prvo peterko. Slovenski branilec je v 25 minutah dal šest točk – zadel je dve trojki – in temu dodal po dva skoka ter podaji. S 25 točkami je bil prvi strelec tekme Carmelo Anthony, ki je iz igre metal 10/27. Na gostujoči strani je Jeff Teague 23 točkam dodal osem podaj, Al Horford pa 21 devet skokov.

Tekme 29. oktobra:
INDIANA - MEMPHIS 103:112
Hill 20, George in Miles po 18; Gasol 20, Conley 13 in 10 podaj, Udrih 13 (4/4 za dve, 1/2 za tri), 2 skoka in 6 podaj v 18 minutah, Green 12.

NEW YORK - ATLANTA 101:112
Anthony 25, Lopez 18 ... Vujačić 6 (0/2 za dve, 2/6 za tri), 2 skoka in 2 podaji v 25 minutah; Teague 23, Horford 21, Korver 15, Schröder 13.

LA CLIPPERS - DALLAS 104:88
Griffin 26 in 10 skokov, Crawford 15, Rivers 14, Redick 12, Jenkins 17, Nowitzki 16, Barea in Harris po 12.