Velimir Perasović letos z Valencio igra odlično, je pa dvakrat v skupinskem delu Eurocupa moral priznati premoč Unionu Olimpiji. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Pred povratno tekmo, ki bo v sredo v Kazanu, so si gostitelji priigrali kar lepo prednost, toda kazalo je še bistveno bolje in bi praktično lahko že po prvem obračunu odločili zmagovalca drugega najmočnejšega evropskega tekmovanja, ki ga je Valencia – odkar je tekmovanje v takem formatu – osvojila dvakrat, Unics pa enkrat.

Valencia, ki je v odlični formi in je pred kratkim prizadejala v španskem prvenstvu, kjer je na visokem drugem mestu, prvi poraz letos Realu, je odlično začela. Že v prvi četrtini so s silovitim ritmom povedli za 16, v drugi je razlika narasla prek 20, ob koncu tretje celo na 30, toda ruski košarkarji niso popustili. V zadnji četrtini so zagospodarili na igrišču in jo dobili s kar 23:6 ter tako pred povratnim srečanjem ohranjajo upe.

Z 28 točkami je bil prvi strelec tekme Justin Doellman, 14 jih je dodal Pau Ribas, 12 pa Bojan Dubljević, pri gostih je bil s 17 točkami najboljši Vladimir Veremejenko, ki je bil odličen v zadnji četrtini, 14 točk pa je prispeval Luke Harangody.