Darwin Davis in Richard Jefferson

Srečanje v Ljubljani je imelo različne faze. Kljub vsemu smo uspeli priti do izenačene končnice, kjer se je Olimpija pod pritiskom nujno potrebne zmage zlomila in nam prepustila zmago. Veseli me, da so nas na tem gostovanju spremljali naši navijači. Z mislimi smo že pri sobotni tekmi, ko bomo napadali novo zmago.

Damjan Novaković, trener Rogaške
Ron Curry
Krka se je močno približala polfinalu
Zadnje tri minute tekme Hopsi Polzela - Krka

Ljubljančani so dosegli že četrti zaporedni poraz v Ligi za prvaka. Po Zlatorogu, Krki in Hopsih jih je premagala še Rogaška.

Ekipi sta bili izenačeni skozi celotno srečanje. Ob polčasu je Olimpija vodila za tri točke (41:38). Zadnjo četrtino so Zmaji začeli s štirimi točkami prednosti (61:57), Rogaška pa je v 4. četrtini nekajkrat izenačila, dve minuti in pol pred koncem pa je po štirih zaporednih točkah vodila za štiri točke (71:75). Ta delni izid se je izkazal za ključnega, v zadnjih dveh minutah in pol namreč nobena izmed ekip ni bila natančna pri metu iz igre.

Igralec Olimpije Gregor Hrovat je imel ob sireni met za tri točke za zmago, a ni bil natančen.

Pri Unionu Olimpiji je največ točk dosegel Devin Oliver, kar 33 jih je vknjižil. Pri Rogaški je bil prvi strelec Darwin Davis s 23 točkami.

Curry s trojkami uničil Hopse
Ključni mož na tekmi med Krko in Hopsi je bil Ronald Lee Curry. Američan je dosegel kar sedem trojk iz devetih poskusov in Krka je prav na njegovih krilih ob koncu tretje četrtine z delnim izidom 15:0 prišla do prednosti 14 točk (48:62).

A situacija za Hopse, ki so vodili večino časa v 1. polčasu, največ z osmimi točkami naskoka, še ni bila izgubljena. V zadnji četrtini so naredili delni izid 7:0, približali so se le na štiri točke zaostanka (60:64).

Nalet Hopsov je ustavil Matic Rebec, dve točki je dodal še Curry in Krka je spet vodila za osem (60:68). Krka je po petih zaporednih točkah Marka Lukovića, zadel je za dve in za tri, spet prišla do dvomestne prednosti (62:73), ki jo je zadržala do konca. V zadnjih dveh minutah in pol se je razigral še Krkin Žiga Dimec, ki je dosegel šest točk, končni izid pa je postavil prvi mož srečanja - Curry (67:81).

Novomeščani so dobili še četrti medsebojni obračun s Hopsi v letošnji sezoni.

Krka z Rogaško zaseda prvo mesto v Ligi za prvaka.