Devin Oliver je zadel sedem izmed enajstih metov iz igre, prispeval je tudi osem skokov. Foto: www.alesfevzer.com
Marcel Jones
Marcel Jones je bil neustavljiv. Dosegel je kar 30 točk, a so bili soigralci nerazpoloženi. Foto: www.alesfevzer.com
Gašper Okorn
Gašper Okorn je bil besen v nedeljo zvečer, tokrat pa je bil lahko zadovoljen z igro v drugem polčasu. Foto: www.alesfevzer.com

premagala Helios z 79:71. Krka je v drugem polčasu strla Hopse (64:70).

Ljubljančani so se po dveh zaporednih porazih pred domačimi gledalci v Ligi ABA veselili šeste zaporedne zmage v državnem prvenstvu. Trener Gašper Okorn je bil jezen po katastrofalni predstavi proti MZT-ju iz Skopja v nedeljo zvečer (72:91), tokrat pa so zeleno-beli prikazali precej boljšo igro.

S štirinajsto zmago so zelo verjetno potrdili preboj v Ligo za prvaka, Domžalčane pa v preostalih petih krogih čaka ogorčen boj za šesto mesto. Velik del odgovora bodo dobili že v soboto, ko se bodo v Domžalah pomerili s Sixt Primorsko.

Trener gostov Dejan Čikić ni mogel računati na tri igralce prve peterke (Jure Močnik, Cory Remekun in Brandyn Curry), kar se je gostom poznalo tako pod košema kot pri organizaciji napadov. Ljubljančani so to izkoristili in si do 35. minute nabrali 16 točk naskoka (75:59). Po izenačenem prvem polčasu (37:37) so si odločilno prednost nabrali v tretji četrtini (29:17).

Pri gostiteljih sta po 17 točk dosegla Jan Barbarič (devet skokov in pet podaj) in Devin Oliver (osem skokov). Pri Heliosu je izstopal Marcel Jones s 30 točkami.

Naslednji teden še dve pokalni tekmi
To je bila prva od treh tekem teh dveh tekmecev v osmih dneh. V torek in sredo naslednji teden se bosta srečala še v četrtfinalu Pokala Spar. Domžalčani bodo imeli s tako igro veliko težav za uvrstitev na zaključni turnir, ki ga bodo gostili naslednji konec tedna.
Hopsi zgrešili kar 29 metov izza črte
Krka je zmagoviti niz v Ligi Nova KBM podaljšala na devet zmag. S 15. zmago se je utrdila na prvem mestu. Gostitelji so prikazali odlično igro v prvem polčasu (41:37).

Tekma se je prelomila v uvodnih minutah zadnje četrtine, ko je Krka prišla do prednosti (54:62). Čeprav je bilo na semaforju še več kot sedem minut igre, so domači začeli hiteti pri zaključevanju napadov, izbira metov pa je bila slaba. Met za tri točke je bil katastrofalen (5/34). Alen Hodžić (0/10), Jakob Čebašek (0/6) in Dejan Čup (0/4) so skupaj izza črte metali 0/20. Največ točk za Krko sta prispevala Ronald Curry in Žiga Dimec (po 14).

Mihevc: Ključna je bila obramba v drugem polčasu
"Čestitam fantom za zmago, prav tako pa tudi Hopsom za prikazano igro. Še enkrat so dokazali, da so zasluženo na mestu, na katerem so. Igrajo lepo in dobro košarko. Ključna je bila naša obramba v drugem polčasu, ko smo jim dovolili vsega 23 točk in na koncu zasluženo zmagali," je bil zadovoljen trener Novomeščanov Dejan Mihevc.

Trener Hopsov Boštjan Kuhar je dodal: "Danes smo imeli veliko priložnost, da premagamo favorizirano ekipo Krke. S tako katastrofalnim odstotkom meta tako kakovostne ekipe ne moreš premagati. Domače gledalce vabim, da nas ponovno podprejo na naslednji domači tekmi, ko se bomo borili za novi pomembni točki v boju za uvrstitev v Ligo za prvaka. Obljubim, da se bomo takrat odrezali bolje."