Aleš Pipan, nekdanji trener Uniona Olimpije, z zmago zapušča Ljubljano. Foto: BoBo
Blaž Mesiček
Blaž Mesiček je z metom iz igre 7/11 dosegel 18 točk za Union Olimpijo. Foto: BoBo
Zlatorog izkoristil utrujenost košarkarjev Olimpije

Utrujena Olimpija, ki je v nedeljo nesrečno izgubila v Skopju in je popoldne z letališča prišla v Stožice, je vodila le enkrat, na začetku tekme (5:4). Zlatorog je imel v prvem polčasu razpoloženo trojico Igor Tratnik-Ramo Rizvić-Jan Špan, ki je dosegla 36 od 47 točk Zlatoroga. S trojko Nejca Bariča so šli gostje na glavni odmor s prednostjo 34:47.

V tretji četrtini je Olimpija odigrala bolje v obrambi in se pred odločilno četrtino približala na 57:63. V zadnji četrtini je Zlatorog spretno držal prednost. Olimpija je imela pri 74:78 napad, ki pa ga je zapravila. Ključni točki je s prostih metov 28 sekund pred koncem dosegel Barič za vodstvo s 74:80.

V ljubljanski ekipi, ki je zadela le tri trojke (3/17), sta največ točk, po 18, dosegla Blaž Mesiček in Nikola Janković. Brandon Jefferson je zmogel le tri točke (iz igre 1/6) v 30 minutah. Zlatorog je skok dobil s 36:32, imel pa je precej večje število izgubljenih žog (15) kot Olimpija (9).

"Za pripravo na tekmo smo imeli več časa kot košarkarji Uniona Olimpije, kar smo izkoristili in igrali dokaj dobro, predvsem v prvem polčasu. Vodili smo celo srečanje, na koncu pa je sledil padec, ki si ga v prihodnje ne smemo več privoščiti. Fantje so igrali pametno, pokazali, da so na pravi poti ter da lahko s trdim delom lepo napredujejo. Ta zmaga ne bo pomenila ničesar, če je ne potrdimo s sobotnim uspehom nad Termami Olimia," je povedal Aleš Pipan, trener Zlatoroga.