Klemen Prepelič velja za enega največjih upov slovenske košarke. Tudi zaradi njega je Zmago Sagadin sprejel izziv glavnega trenerja v Domžalah. Prvi sadovi trdega dela se že kažejo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dražen Bubnić
Dražen Bubnić je tokrat veliko pripomogel k Heliosovi igri po globini. Foto: Liga ABA

Helios je v 16. krogu Lige ABA tako pred svojimi gledalci dosegel četrto zmago in prekinil niz dveh zaporednih porazov. Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo gostitelji dobili s 17 točkami razlike (31:14) in v njej dosegli toliko točk, kot v prvih dveh skupaj. V napetem zaključku zadnje četrtine je Ivan Maras izenačil na 72, nato pa je Helios prišel do treh točk prednosti po prostih metih DJ Gayja in Klemna Prepeliča.

Na drugi strani je ob poskusu meta za tri točke Sandi Čebular naredil osebno napako tik pred iztekom igralnega časa, nekdanji Olimpijin organizator igre Aleksej Nešović pa je z rutiniram izvajanjem prostih metov poskrbel za dodatnih pet minut.

V podaljšku so Domžalčani prišli do šestih točk prednosti (83:77), ki so jih uspešno zadržali. 19-letni Prepelič je bil s pametnim izvajanjem prostih metov, v podaljšku je zgrešil le enega od šestih, glavni junak čete Zmaga Sagadina. Dosegel je kar 28 točk in postavil osebni rekord v jadranski ligi. Temu je dodal še po sedem podaj in skokov.

Že tretji poraz zapored za Krko
Niti košarkarjem Krke ni uspelo od slovenskih ekip letos premagati Širokega Brijega, ki je kar šest od dozdajšnjih osmih zmag zabeležil proti slovenskim predstavnikom. Slovenski prvaki so po dobrem prvem polčasu v nadaljevanju povsem odpovedali in dosegli zgolj 25 točk. To je bil že njihov tretji zaporedni poraz.