Jordan Farmar je bil skupaj z Nandom De Colojem prvi strelec tekme v Moskvi. Foto: EPA
Maik Zirbes, Vladimir Golubović
Dvoboj Maika Zirbesa in Vladimirja Golubovića v Beogradu. Foto: EPA

Ruski in izraelski velikan imata vsak po šest evropskih naslovov. Pred dvema letoma, ko je bil CSKA tudi favorit Final Foura, ga je v polfinalu presenetil prav Maccabi. Klub iz Tel Aviva tokrat rdeči armadi ni bil kos in razlika je iz minute v minuto naraščala. Že po prvi četrtini je bila devet točk, nato 15 ob odmoru in 25 pred zadnjo četrtino. Nando De Colo je dal 17 točk, Miloš Teodosić pa jih je dodal 15.

Izvrstno sta začela turška debitanta. Pinar Karšiyaka je na kolena spravila celo Barcelono. Veliko željo so pokazali gostitelji, ki so Katalonce ugnali z 71:62. Darüšafaka je v Carigradu Sassari premagala po podaljšku (83:74). Dobro je sezono začela tudi Crvena zvezda, ki je z 81:59 premagala Strasbourg. Drug abaligaš Cedevita je bil nemočen v gosteh pri Olympiacosu (76:61).

Že v prvem krogu dvoboj Dončića in Dragića
V najmočnejšem evropskem tekmovanju nastopajo trije Slovenci. 16-letni Luka Dončić brani barve prvaka Reala, Zoran Dragić se je iz NBA-ja vrnil v Evropo in je oblekel dres zmagovalca Evropskega pokala Himkija, Jaka Blažič pa se je iz Zvezde preselil k Laboral Kutxi. Vsi trije bodo igrali v petek. Himki bo gostil Real, Laboral Kutxa pa gostuje v Milanu pri Emporio Armaniju. V Evroligi je tudi Bamberg, za katerega je podpisal Aleksej Nikolić, a ima mladi organizator igre dvojno registracijo. Trenutno je poškodovan in vprašanje je, koliko priložnosti bo v prvem moštvu dobil.

Krog favoritov se bistveno ni spremenil. Na prvem mestu ostaja Real, ki je lani osvojil rekordni deveti naslov. Tik za Madridčani je moskovski CSKA, sledijo pa Fenerbahče, Barcelona, Olympiacos, Himki, Maccabi in Panathinaikos. V Evroligi bo letos sodeloval tudi Sašo Filipovski, ki vodi Zielono Goro. Pri Panathinaikosu je pomočnik Sani Bečirović.