Z zaščitno masko Kobe Bryant v povprečju dosega 34 točk na tekmo. Foto: EPA
Rajon Rondo je povsem zasenčil Jeremyja Lina. Foto: EPA

Kobe Bryant je z zaščitno masko še tretjič presegel mejo 30 točk, izdaten doprinos glavnih nosilcev in izjemna obramba so poslale jasen signal: Računajte na nas tudi v končnici. "Maskirana mamba" je izbruhnila že v prvi četrtini, ko je dosegla 18 od svojih 33 točk. Nekajkrat na začetku tekme je Bryant osmešil Dwyana Wada, ki mu je ob prekršku na tekmi All-Star zlomil nos, a Bryant po koncu tekme iz tega ni delal velike zgodbe.

Pomembmo vlogo je odigral Metta World Peace, ki je vknjižil 17 točk, Andrew Bynum (13 skokov) le točko manj. Skupaj z Gasolom je štartna trojka Jezernikov prispevala 44 točk in 30 skokov ter izdatno izkoristila odsotnost Chrisa Bosha.

James ostal brez pomoči Wada
LeBron James
je dosegel 25 točk (12/26), 13 skokov in 7 podaj, a ostal brez prave pomoči Dwyana Wada, ki je bil za nameček pet minut pred koncem zaradi osebnih napak še izločen iz igre. Prispeval je 16 točk ob skormnem metu 7/17 in petih izgubljenih žogah. Lakersi so dobili 17 od zadnjih 18 domačih tekem. Miami so premagali prvič v dveh letih.

Rondo kot Magic Johnson
V Bostonu so Celticsi po podaljšku premagali New York (115:111), blestel pa je Rajon Rondo, ki je dosegel trojni dvojček za zgodovino - 18 točk, 20 podaj in 17 skokov. Nazadnje je trojni dvojček z vsaj številko 17 v vsaki izmed kategorij dosegel Magic Johnson leta 1989. Organizator igre Bostona je povsem zasenčil Jeremyja Lina in bil udeležen pri vsaki točki, ki so jo Celticsi dosegeli v podaljšku. V tem delu je prispeval 5 točk, 5 skokov in dve podaji.

Celticsi so imeli še enega junaka. Paul Pierce je dosegel 34 točk, vključno s trojko za podaljšek 4,9 sekunde pred koncem tekme. Lin je v 32 minutah igre končal pri 14 točkah (6/16), 5 podajah, 4 skokih in šestih izgubljenih žogah. Najučinkovitejši je bil Carmelo Anthony s 25 točkami.

57 točk Williamsa
Deron Williams
je v zmagi New Jerseyja v Charlottu (104:101) dosegel 57 točk, kar je največ v Ligi NBA v tej sezoni. S tem je postavil tudi klubski rekord Netsov. Williams, ki je dosegel 10 točk več kot preostanek ekipe, je iz igre metal 16/29 in zadel vseh 21 prostih metov.

Ničla Dragića
Goran Dragić
je imel slab večer proti LA Clippersom. Njegov Houston je po podaljšku izgubil s 105:103, slovenski reprezentant pa se v 12 minutah igre ni vpisal med strelce (0/4).

BOSTON - NEW YORK * 115:109
Pierce 34, Bass, Garnett (10 skokov) in Rondo (17 skokov, 20 podaj) po 18, Allen 12; Anthony 25, Stoudemire 16 in 13 skokov, Lin, Novak in Shumpert po 14.

LA LAKERS - MIAMI 93:83
Bryant 33 (14/23), World Peace 17, Bynum 16 in 13 skokov; James 25 in 13 skokov, Wade 16, Chalmers 15.

TORONTO - GOLDEN STATE 83:75
DeRozan 25, Barbosa 18; Lee 22 in 12 skokov, Ellis 20.

CHARLOTTE - NEW JERSEY 101:104
Maggette 24, Henderson 15; Williams 57, Humphries 11 in 13 skokov.

HOUSTON - LA CLIPPERS * 103:105
Martin 25, Dalembert 17, Dragić 0 (0/4) in 2 skoka v 12 minutah; Paul 28 in 10 podaj, Foye 15.

PHILADELPHIA - CHICAGO 91:96
Young 17, Holiday 16; Rose 35, Boozer 13.

PHOENIX - SACRAMENTO 96:88
Nash 19, Gortat (17 skokov) in Dudley po 14; Thornton 21, Evans 17.

SAN ANTONIO - DENVER 94:99