Chris Paul je v zadnji četrtini blestel tako v obrambi kot napadu. Foto: Reuters
Paul George je v drugem polčasu praktično sam pokopal Wizardse. Foto: Reuters

Podobna je bila zgodba v Washingtonu.

V Los Angelesu se je Thunderjem strgalo že v prvi četrtini, ki so jo končali s 17 točkami naskoka. Prednost so prenesli v zadnjo četrtino, v kateri pa je sledil popoln mrk. Kevina Duranta (40 točk) je v obrambi prevzel Chris Paul (23 točk, 10 podaj, 5 skokov, 4 ukradene žoge), pod košem je svoje delo začel opravljati Blake Griffin (25 točk), faktor X pa je bil Darren Collison, ki je 8 od svojih 18 točk dosegel v zadnjih treh minutah.

Clippersi so s trojko Jamala Crawforda (18) prvič povedli minuto in pol pred koncem. Na drugi strani je s "polaganjem" odgovoril Russell Westbrook (27 točk). V zaključku je dvakrat "položil" Collison, drugič po protinapadu za 101:97 32 sekund pred koncem. Na dve točki zaostanka je znižal Westbrook, zadnji napad za Clipperse pa je zapravil Griffin. Westbrook je ob zvoku sirene zgrešil trojko za zmago. Žoga se je odbila od obroča.

"To je ena največjih zmag v karieri. Darren Collison je bil neverjeten. Preprosto moraš imeti rad igralca, ki pusti srce na igrišču in se nikoli ne preda," je bil nad soigralcem navdušen Paul.

Indiana se je vrnila po minus 19
Tudi Indiana je v Washingtonu izničila visok zaostanek in s tretjo zaporedno zmago (95:92) zdaj vodi v seriji s 3:1. Blestel je Paul George, ki je 28 od svojih rekordnih 39 točk v končnici dosegel v drugem polčasu. V tem delu je zadel tudi šest trojk. Pacersi so na začetku drugega dela zaostajali za 19, nato pa so prednost Wizardsov vztrajno topili. V vodstvo so prišli dve minuti pred koncem in ga zadržali do konca dvoboja. Washington je v zadnjih sedmih minutah iz igre zadel le enkrat.

Pri Pacersih je Roy Hibbert prispeval 17 točk, pri Washingtonu pa je bil z 20 točkami najučinkovitejši Bradley Beal.