Petteri Koponen, Sergej Monja in soigralci se veselijo prestižne zmage na uvodu drugega dela Evrolige. Foto: EPA
Himki Zorana Dragića dobil moskovski derbi

27-letni organizator igre je med letoma 2006 in 2012 igral za CSKA, nato se je preselil v Ligo NBA (Minnesota, Philadephia, Houston in New York), 16. julija pa se je vrnil v Rusijo, podpisal je triletno pogodbo s Himkijem.

V prvem polčasu je imel CSKA ves čas pobudo, ob odmoru je vodil za deset točk (41:51). Devet minut pred koncem srečanja je Zoran Dragić zadel izza črte za prvo vodstvo Himkija v drugem delu (74:72), slovenski reprezentant je nato zadel še eno trojko za najvišjo prednost gostiteljev na tekmi (80:72).
CSKA-ju je v končnici uspelo izenačiti, Nando De Colo je zadel vseh šest prostih metov (87:87), vendar izgubil žogo v ključnem trenutku 23 sekund pred koncem. Šved je prevzel odgovornost in z leve strani iz težkega položaja poskrbel za zmago. Miloš Teodosić je iz nemogočega položaja ob pisku sirene zgrešil.

Šved je prispeval kar 28 točk, Dragić jih je dodal sedem. Pri gostih je bil najbolj razpoložen De Colo (20 točk).

TOP 16, skupina E, 1. krog:
UNICAJA - DARUŠAFAKA
70:62 (14:16, 15:16, 25:21, 16:9)
Jackson 20, Kuzminskas 15, Hendrix 13; Erden 15 in 11 skokov.

91:89 (21:29, 20:22, 28:20, 22:18)
Šved 28, Rice 22, Augustine 12 ... Dragić 7 (0/2 za dve, 2/2 za tri) in 3 skoki v 19 minutah; De Colo 20, Teodosić 18, Higgins 16.