Dragićeva statistika: 22 točk (iz igre 9/13), osem podaj, štiri ukradene žoge in pet izgubljenih žog. Foto: Reuters
James Harden
Jamesu Hardnu je uspel tretji trojni dvojček sezone (32 točk, 11 skokov in 13 podaj). Foto: Reuters
Dragić prvič v sezoni napad končal z zabijanjem

Dragić je lepemu točkovnemu izkupičku dodal še osem podaj, najbolj pa mu bo tekma ostala v spominu po prvem zabijanju v letošnji sezoni. Ko je v drugi četrtini krenil v protinapad, se tokrat ni odločil za klasično polaganje, ampak za zabijanje, kar je med njegovimi soigralci sprožilo val navdušenja.

Whiteside postal ključen adut s klopi
Prvi strelec tekme je bil Hassan Whiteside, ki je s 26 točkami (od tega je bilo 14 točk doseženih z zabijanji) izenačil osebni rekord. Whiteside postaja ključen Miamijev adut s klopi. Na zadnjih 18 tekmah, na katerih je vedno začel na rezervni klopi, ima povprečje 18 točk in skoraj 14 skokov, njegov met iz igre pa je bil v tem obdobju kar 60-odstoten.

Kerr nezadovoljen z obrambno predstavo

Golden State je s 128:120 premagal Dallas. Z napadom je bil trener Steve Kerr lahko zadovoljen (Klay Thompson je dosegel 40 točk, Stephen Curry 33, pri čemer sta oba zadela 14 metov za tri točke), precej manj pa z obrambo, ki jo je označil za grozovito slabo. Prvaki so si v tretji četrtini zagotovili že 18 točk prednosti, vendar so tekmeci zaostanek nekajkrat znižali pod deset točk. V ključnih trenutkih je znal s trojko odgovoriti Thompson. Golden State je zadel 21 trojk, v letošnji sezoni pa že 938, kar je nov rekord (prejšnjega je imel Houston - 933 v lanski sezoni).

Trojni dvojček Jamesa Hardna
Niz domačih zmag je nadaljeval tudi San Antonio. Uspeh proti Memphisu s 110:104 pomeni izenačitev Chicagovega dosežka (37-0 iz sezone 1995/96. LaMarcus Aldridge je prispeval 32 točk in 12 skokov. Manu Ginobili se je dobre tri minute pred koncem izkazal s ključno trojko. Houston je bil s 112:109 boljši od Toronta. Prvo ime večera je bil James Harden z 32 točkami, 11 skoki in 13 podajami.