Jure Balažič je dosegel 12 od prvih 16 točk Krke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jure Lalić je dosegel 11 točk, vendar izgubil pet žog. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka ohranja možnosti za četrtfinale

Usodnih ni bilo niti 20 izgubljenih žog niti devet zgrešenih prostih metov Krke, ki je v šestih dneh igrala že četrto tekmo. Najboljši igralec je bil Jure Balažič, ki je dosegel 23 točk (in zbral šest skokov), od tega 17 v prvih dveh četrtinah. Devet sekund pred koncem je Balažič zadel oba prosta meta za odločilno prednost treh točk.
Zlasti v prvi četrtini je 800 gledalcev v dvorani Leona Štuklja ploskalo izjemni predstavi Balažiča, ki je dosegel 12 od prvih 16 točk Krke. Banvik je v 14. minuti prvič povedel in prevzel pobudo, toda kapetan novomeškega moštva je s trojko izenačil na 40, z novim košem pa postavil izid polčasa 42:40.
Kriza v tretji četrtini
V tretji četrtini je Krka skorajda izgubila več žog, kot je dosegla točk. Ko ji je najbolj tekla voda v grlo (gostje so povedli z 49:57), sta Zoran Dragič in Matej Rojc zgrešila še po dva prosta meta. Toda z nekaj obrambami in domiselno akcijo Rojca se je Krka pred odločilno četrtino približala na štiri točke.

Taktične osebne napake Banvitu niso prinesle uspeha
Odločilni zasuk se je zgodil ob zaostanku 55:50, ko je slovenskim prvakom uspel delni izid 12:2, pri čemer je štiri točke dosegel Rojc. Končnica je bila napeta. Turška ekipa je imela devet sekund časa, da pri zaostanku 74:71 izsili podaljšek. Lance Williams je dobil žogo pod košem in zadel, toda osebno napako je naredil Uroš Lučić. Dodatnega prostega meta Williams ni izkoristil.

Na drugi strani je bil s črte prostih metov obakrat natančen Afik Nissim. Zadnje upanje za Banvit je bil poskus za tri Erkana Veyselogluja, toda žoga ni šla skozi obroč.

Zupan pomagal Spartaku do nove zmage
V skupini K je Spartak še naprej neporažen, potem ko je s 70:64 premagal naslednjega tekmeca Krke Budućnost. Miha Zupan se je izkazal s 15 točkami (met za dve točki 3/3, trojke 3/4) in osmimi skoki.