Košarkarji Uniona Olimpije so se Zlatorogu oddolžili za tri poraze v letošnji sezoni. Foto: www.alesfevzer.com
Helios
Luka Lapornik
Krka se je pobrala po porazu z Unionom Olimpijo in zmagala v Šentjurju. Luka Lapornik je domačim natresel 18 točk. Foto: www.alesfevzer.com
Helios v Komunalnem centru nadigral Rogaško

Ljubljančani so bili ves čas boljši nasprotnik, še najizraziteje v tretji četrtini, ki so jo dobili s 33:19. Sava Lešić je bil z 21 točkami najučinkovitejši "zmaj", medtem ko sta bila pri gostih strelsko še boljša Nejc Barič (24) in Jamal Abrams (23), a nista imela prave pomoči soigralcev.

Za Ljubljančane je to tretja zaporedna zmaga v državnem prvenstvu in skupno četrta, Laščani pa so doživeli drugi poraz v nizu in zdrsnili na polovični izkupiček.

Helios strl Rogaško
Helios je s 95:63 ugnal Rogaško, potem ko je bilo še ob polčasu neodločeno (36:36). Helios je v drugem polčasu, predvsem pa v zadnji četrtini (30:6), povsem zasenčil goste. Strelsko se je najbolj izkazal Simo Atanacković, ki je dosegel 16 točk.

Krka premočna za Tajfun
Tudi Krka je gladko zmagala. Državnemu prvaku Tajfunu je prizadejala še šesti zaporedni poraz, in sicer s 87:71 v gosteh. Luka Lapornik (18) je bil prvi strelec Dolenjcev, medtem ko je Sandi Čebular dosegel dve več za Tajfun.