Košarka
Žan Mark Šiško je odlično vodil igro Primorske, ki je letos na 18 tekmah klonila le dvakrat. Foto: Sixt Primorska/Žiga Mikeli
V naslednjem krogu ABA 2 se bo Primorska pomerila z Rogaško, ki je Koprčane letos že premagala. Foto: Sixt Primorska/Žiga Mikeli

Začetek sezone Primorske za čisto desetko

Zmaga Heliosa, poraz Rogaške
6. december 2018 ob 21:35,
zadnji poseg: 6. december 2018 ob 21:47
Koper - MMC RTV SLO

10. krog Lige ABA 2 in še deseta zmaga košarkarjev Sixta Primorske, ki so izjemen zmagovit niz na domačem parketu nadaljevali proti Dynamicu (82:67).

V Bonifiki se je zbralo več kot 2.000 gledalcev. Beograjčani so v prvem polčasu večinoma vodili, na začetku devete minute že za sedem, na odmor pa so odšli s prednostjo točke, potem ko je ob izteku prvega dela trojko zadel Žan Mark Šiško, ki je v prvih 20 minutah dal kar 17 točk. V tretji četrtini – natančneje med 26. in 27. minuto – so tigri naredili delni izid 8:0 in povedli za 13. Gostje se niso več vrnili v igro.

Šiško je bil prvi strelec tekme z 21 točkami, v statistiko pa je vpisal še sedem podaj. Marko Jagodić Kuridža je dodal 14 točk, po 11 pa sta jih dodala Lance Harris in Marjan Čakarun, ki je zbral tudi deset skokov.

Helios je na domačem parketu premagal drugouvrščeno ekipo lige, Spars iz Sarajeva (76:69). Domžalčani so na krilih Đoka Šakića, ki je dosegel kar 11 točk v uvodni četrtini, po prvih desetih minutah vodili z 29:16. Še pred koncem polčasa so gostje izenačili, a je prvi del s petimi zaporednimi točkami zaključil domači kapetan Jure Močnik. V drugem polčasu se je razigral Blaž Mahkovic, ki je bil s Šakićem na koncu z 20 točkami najboljši strelec tekme. V tretji četrtini je Helios povedel za 15. Sarajevčani so sicer znižali razliko, a bližje kot na -5 jim ni uspelo priti.

Rogaška je gostovala v Čačku, kjer je morala priznati premoč Borcu (89:84). Po prvi polovici srečanja so gostitelji vodili za 15. Pri Rogaški, ki je zadnjo četrtino dobila za deset, sta po 22 točk dosegla Žan Kosić in Miha Vašl.

10. krog:
SIXT PRIM0RSKA - DYNAMIC
82:67 (24:24, 14:15, 29:15, 15:13)
Šiško 21, Jagodić Kuridža 14, Harris in Čakarun po 11; Rakićević 18.

HELIOS SUNS - SPARS
76:69 (29:16, 15:23, 20:15, 12:15)
Mahkovic in Šalić po 20, Fon in Močnik po 9; Durmo in Albijanić 15.

BORAC - ROGAŠKA
89:84 (22:17, 26:16, 22:22, 10:29)
E. Đoković 19, I. Đoković 15; Kosić in Vašl po 22, Bilić 12, Šantelj 10.

LOVĆEN - VRŠAC 81:66

MZT SKOPJE - SUTJESKA 94:73

ZRINJSKI - SPLIT 80:72

Vrstni red: Primorska 20, MZT in Spars po 17 ... Rogaška in Helios po 14 ...

T. J.
Cokl
# 07.12.2018 ob 00:17
Upam da se jim uspe uvrstiti v aba 1,delujejo pocasi kot najmocnejsa slo ekipa (isti stab,trener,brz govoricenja (lisac) ,samo tisina in delo...)
ErazeM4
# 07.12.2018 ob 00:44
Bravo! Samo tako naprej!
lj koš
# 07.12.2018 ob 16:40
Reprezentanca in Kzs nimata vpliv na treninge in tekme. Se strinjam. Igralci pa tudi ne pridejo v klub samo trenirat. Pridejo trenirat in igrat. In tega bi se moral vsak trener zavedati. Kaj pomeni igralcem morebiten takšen ali drugačen naslov prvaka, če vse tekme spremlja s klopi.
Da dobro delajo z Glasom ne dvomim, ampak žal tega ni videti. Gledalci nismo na treningih ampak na tekmah.
Prav tako za Kosija. V dresu Slovenije ni razočaral. Ampak če bi imel več tekem, več težkih tekem, se igralec lahko še bolj razvije. Sploh ker vsi vemo da v Sloveniji primanjkuje visokih igralcev.
Pa to velja za vse naše klube.Sixt Primorsko bežno spremljam.So na dobri poti, da osvojijo aba2 in tudi našo ligo so izraziti favoriti. Pohvale vredno, se vidi da dobro delajo in vse čestitke.
Cokl
# 07.12.2018 ob 16:19
Lj kos,
Seveda reprezentanca nima veze s treningi,oz. Sta kzs in reprezentanca edino merilo kvalitete v sloveniji?ocitno glede na situacijo in rezultate.
Sarkazem off

Glas bo od vseh tako opevanih razvojnih centrov edini resen produkt slo kosarke, z njim delajo kot je treba (nic se pa ne senka...)
lj koš
# 07.12.2018 ob 15:22
se vidi kdo vodi ekipo in kako mu je mar za slovenske igralce. dva reprezentanta mu obsedita na klopi. forsira pa svoje. ni čudno da se slovenski igralci ne morejo razvijati.Žalostno!
Matjaz77
# 07.12.2018 ob 00:28
Primorska po kadru in igri mora osvojiti ABA2 ligo in slovensko prvenstvo. Tudi po proračunu so na istem z Olimpijo, le da jih Olimpija prekaša po neumnostih, ki jih delajo. V ABA2 se tudi Rogaška in Helios, kljub težavam s poškodbami, dobro držita in lahko da bodo slovenski klubi na koncu še zelo lepo uvrščeni. Kar ne moremo reči za ABA1. Očitno je to naša realnost.
Gandhi1
# 07.12.2018 ob 00:22
Liga kjer ti da Sisko 20 tock, ne mire but resna. Kdaj se bo lastovka ze nehala blamirat, ce to ligo ne dobijo, je sramota, ker so notr rekreativci
mmc22
# 07.12.2018 ob 16:49
Ta Golemac itak forsira samo svoje. Ta Hodžič nima pojma, Fermeta pa drži na klopi. Vujasinovič je zadnje čase tudi še samo še za število.Čakarun zgleda da lahko igra samo v slovenski ligi ob hrvaškem trenerju. Smo videli kakšna sezona je bila v Španiji in kakšen je njegov domet v že tako slabi Hrvaški reprezentanci.Skoraj celo tekmo na klopi. In ne mi Marinkovića več omenjat, da bi lahko zaigral za Slovenijo.
Drugače pa je bilo super v Bonifiki. Pravo evroligaško vzdušje. Kaj takega lahko npr. Olimpija samo sanja!
mladi portugizac
# 07.12.2018 ob 10:36
Kot sem napovedal pred sezono - Primorska po sestavi ekipe v izstopa, kar kažejo tudi rezultati. V tem trenutku so najboljša slovenska ekipa (v vseh pogledih). Ampak sezona bo še dolga...
bine76
# 08.12.2018 ob 15:26
Odlična tekma, odlično vzdušje in polna dvorana! Videti je, da se vsi akterji kluba Primorska zelo trudijo, da bi košarka na obali zaživela. Upam, da bodo vztrajali in jim bo uspelo!
Ne morem se strinjat z mnenjem, da ABA2 liga ni resna. Mogoče pa, Gandhi1, ti igraš v pravi ,"tazaresni" ligi? Kateri že?
mmc22
# 07.12.2018 ob 19:38
ti imaš svoje mišljenje
jaz pa svoje. spremenila pa ne boma ne ti ne jaz ničesar.
pa lep večer
go keith go
# 07.12.2018 ob 19:30
mmc22,
pa, da ti odgovorim se na vprasanje kdo govori o 12 letnikih. Ti samo, da se tega niti zavedas ne. Ti blatis igralce, ki zmagujejo. Mimogrede, v slovenski ligi je minutaza med vse igralce priblizno enako razporejena, ampak so pa tudi 2 tekmi ze izgubili. Se kaksna stvar ni jasna? V sportu pac ne mores blefirati, da si boljsi, ce izgubis. Kadar zmagas si boljsi od nasprotnika, ce ti to do sedaj ni bilo jasno. Mislim res...mojster si.
go keith go
# 07.12.2018 ob 19:19
mmc22,
vec kot ocitno ne razumes bistva mojega sporocila, tako da ne vem kaj se oglasas. Ce ne razumes za kaj gre, vprasaj in ti bom razlozil. Zelo si inteligenten, ja.
mmc22
# 07.12.2018 ob 17:18
go keith go
Ma ti si šele pameten. Le kdo govori o nekih 12 letnikih?Samo takšen tip kot si ti.
Pa moje blatenje nekaterih igralcev ne zmanjšuje uspeha Sixta. So trenutno najboljša ekipa v Sloveniji.Letos jim ne uide ABA liga 1.In tudi če ne bodo razne inštitucije sforsirale Olimpije, Bodo državni prvaki.
go keith go
# 07.12.2018 ob 17:04
Pa mimogrede so še neporaženi v mednarodni konkurenci kjer igrajo tudi drugi slovenski klubi, ki so precej manj uspešni. OK?
go keith go
# 07.12.2018 ob 16:58
Torej, vse zmagujejo in vi (no, nekateri) se pritožujete, da trener forsira napačne igralce :).
Mogoče pa KZS forsira napačne igralce. Glede na rezultate bi jaz prej rekel, da je to resnica in ne obratno razen, če pri športu rezultati niso pomembni in je pomembna npr. samo mladost - potem naj dajo v A reprezentanco fante stare 12 let in naj se kalijo in bodo nekoč vrhunski, če je to vse kar je potrebno...aja, mogoče je pa še kaj drugega pomembno. Kaj vse človek lahko tukaj prebere. Še dobro nam gre kot državi glede na norost premnogih.