Košarka
Beno Udrih je v drugi četrtini, ki jo je Žalgiris dobil z 28:15, odlično opravil svoje delo. Foto: EPA
Edgaras Ulanovas je tokrat zasenčil legendarnega Vasilisa Spanulisa in Žalgiris je dobil četrto tekmo četrtfinala ter se s 3:1 v zmagah prebil na Final four. Pred sezono verjetno nihče ni verjel, da lahko prvaku Litve to uspe. Do zdaj je Žalgiris le enkrat, leta 1999, igral na zaključnem turnirju četverice in takrat je postal evropski prvak. Foto: EPA
VIDEO
Žalgiris se je uvrstil na...

Žalgiris tudi z Udrihovo pomočjo naredil odločilno razliko

Tudi Fenerbahče dvignil vstopnico za Final four
26. april 2018 ob 21:04
Kaunas - MMC RTV SLO

Žalgiris z Benom Udrihom in Fenerbahče sta si po štirih tekmah četrtfinalne serije Evrolige že zagotovila nastop na turnirju Final four v Beogradu, Real pa bo to poskušal storiti v petek.

Žalgiris je Olympiacos z napadalnim šovom v Kaunasu premagal s 101:91. Po izenačeni prvi četrtini je Žalgiris drugo četrtino dobil z 28:25, tako da je že do polčasa najboljši obrambni ekipi Evrolige nasul 51 točk. Ko je šel Kevin Pangos (do takrat 10 točk) na klop, je v drugi četrtini delo organizatorja igre odlično opravil Beno Udrih, Žalgiris pa je ob norenju več kot 14 tisoč navijačev v zelenem povedel s 43:27.

Olympiacos ni našel recepta, da bi ustavil razpoložene strelce Žalgirisa, prvi zvezdnik Vasilis Spanulis (prvak Evrolige v letih 2009, 2012 in 2013) je poskušal preveč na silo, izgubljal je žoge in bil nenatančen pri metu z razdalje.

Grki več kot prepolovili zaostanek 22 točk
V 29. minuti je prednost gostiteljev narasla na 75:53, vseeno pa je moral v zadnji četrtini domači trener Šarunas Jasikevičius hitro vzeti dve minuti odmora. Olympiacos se je šest minut pred koncem, ko je Kyle Wiltjer zadel izza črte, približal na 83:71, pred začetkom zadnje minute pa je Spanulis poskrbel za manj kot deset točk zaostanka, a vse je bilo prepozno ... Žalgiris je celo presegel sto doseženih točk, kar mu v tej sezoni Evrolige še ni uspelo.

Najboljši igralec tekme je bil presenetljivo Edgaras Ulanovas, ki je dosegel 20 točk in zbral 9 skokov. Njegovo povprečje v tej sezoni Evrolige je bilo do te tekme 7 točk. Beno Udrih je v 15 minutah zbral po štiri točke, skoke in podaje.

Obradović spet na Final four
Tudi Fenerbahče trenerja Željka Obradovića je že dokončal delo, saj je v gosteh ugnal Baskonio s 83:92. Igralec tekme je bil Nicolo Melli z 21 točkami (trojke 3/4), tremi skoki in tremi podajami. Marko Gudurić je dodal 20 točk. Real z Luko Dončićem bo četrto tekmo četrtfinalne serije proti Panathinaikosu odigral v petek v Madridu. V zmagah je 2:1 za špansko ekipo.

EVROLIGA, četrtfinale, četrti tekmi:
ŽALGIRIS - Olympiacos (v zmagah 3:1)
101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35)
Pangos 21, Ulanovas 20 točk in 9 skokov ... Udrih 4 (2/4) točke, 4 skoki in 4 podaje; Spanulis 19, Strelnieks 17.

Baskonia - FENERBAHČE (1:3)
83:92 (18:24, 13:23, 30:24, 21:20)
Poirier 14, Beaubois 13, Voigtmann 12; Gudurić 22, Melli 21, Kalinić 13.

Petek ob 19.00:
HIMKI MOSKVA - CSKA MOSKVA (1:2)

Ob 21.00:
REAL MADRID - PANATHINAIKOS (2:1)

Igrajo na tri zmage po sistemu 2-2-1. Zaključni turnir najboljše četverice bo med 18. in 20. majem v Beogradu.

T. O.
Martelanc
# 26.04.2018 ob 21:41
Žalgiris po 19 letih na final four! Jasikevičius v solzah....neprecenljivo, spoštovanje! Tako kot je bil vrhunski igralec je takisto vrhunski trener. Spomnim se ga še iz zlatih časov Olimpije ko smo ga občudovali še v Tivoliju. Bravo bravo bravo!
Predrabluc
# 26.04.2018 ob 21:16
Dajmo, Luka, potrdi tudi ti svojo veličino!
K_ris
# 26.04.2018 ob 21:10
Ni kaj, Udrih je pameten igralec. Točno ve, kakšna je njegova vloga v Žalgirisu in to vlogo odlično opravlja.
MJ-23
# 26.04.2018 ob 21:25

To je ta razlika med NBA in evroligo. Odsluženi NBA igralci so lahko še vedno zelo koristni v evroligi, na drugi strani so pa MVPji v evroligi še vedno scrubi v NBA. Tedosić je imel katastrofalno sezono, slabo igral in bil ves čas poškodovan. Zato ker v NBA vidijo take stvari pa Luka ni avtomatično prvi pick. NBA scrubi so lahko zvezde v Evroligi in zvezde v Evroligi so še vedno lahko scrubi v NBA. Razlika med obema ligama je še vedno ogromna. Po eni strani se mi zdi še večja kot pred 20 leti, ker so takrat talenti dalj časa ostajal v Evropi, zdaj se pa tja odpravljajo že pri 19.
aufzic
# 26.04.2018 ob 21:11
Bravo zelena hosta, tri četrtine so igrali maestralno, v drugi pa tudi Beno zelo rutinirano. Vidi se, da mu soigralci zaupajo in se zgleda res dviguje po vmesni poškodbi.
En naš je že na F4, jutri pa držimo pesti še za Luko.
Martelanc
# 26.04.2018 ob 21:46
Gnadhi1 a si prišel na svoj račun s svojim primitivizmom? Čestitke! Izvrsten komentar, sploh ima pa ogromno veze s samo evroligo in košarko nasploh. Bogu hvala da imamo v naši deželi takšne košarkarske strokovnjake kot si ti. Morda bi bilo najbolje in v splošno korist slovenske košarke da se prijaviš za selektorja članske reprezentance.
Predrabluc
Bravo, Žalgiris, bravo Beno Udrih, letos naš prvouvrščeni košarkar na zaključni turnir četverice v srbski prestolnici! Pridemo!
CTM
# 27.04.2018 ob 05:10
....pa spet, eni in isti "slo patrioti, dežurni mmc negativci", oglasijo se največkrat ob naših neuspehih, popljuvajo vse, ki zaradi različnih razlogov niso igrali za reprezentanco, v resnici pa nimajo pojma kaj se je v resnici dogajalo (Udrih, Vujačić)! ...pa so v vseh športih razne igrice iz vodstva in zvez, kar se je pa do prihoda Kokoškova dogajalo na KZS, pa bolje, da ne veste!
...Seveda bodo v naslednjem ciklusu znalci označili za izdajalca tudi Gogija in Dončiča, tako kot sedaj pljuvajo po Kopitarju, ki se ni takoj po izpadu LA Kingsov usedel na avijon za Budimpešto... pa čeprav vsi, ki vsaj malo poznamo ozadje in vemo za kaj gre, razumemo te zadeve...
Aha... Kokoškov, Masi, Fak, Giani, Vujović, Randolph, Savolainen...itd. so pa ok???....normalno, dokler se zmaguje so narodni heroji... prej ali slej pa odidejo, in se začne mmc pljuvanje po "naših herojih"
Pa, da ne bo pomote, ta post je namenjen enim in istim dežurnim mmc negativcem, ki obvladajo vse, od politike, kulture, glasbe....saj se ve katerim...
bojfab
# 26.04.2018 ob 23:13
Udrih ima +/- +20.
Frfrofnofka
# 26.04.2018 ob 23:11
Hočeš nočeš, a če želimo z reprezentanco na svetovno prvenstvo je Beno ob neigranju Gogija tule ključnega pomena...Pa ne mi zdaj tu z nekimi, da mamo mlade ala Rebec ipd.., ker vsi vemo da to ni to.
threepointer
# 27.04.2018 ob 00:16
Ja, že drugo tekmo zapored je izredno pomemben člen pri zmagi svoje ekipe navkljub omejeni minutaži. Saj Pangos je boljši, ampak igra Zelenega gozda je z Benotom zelo zanesljiva in učinkovita. Mogoče se bo slišalo smešno zaradi majhne minutaže, ampak Beno je imel danes trojnega dvojčka na 40 minut. Zelo dobro!
Zlobni genij
# 26.04.2018 ob 22:06
4 točke, 4 skoki, 4 podaje? Ni kaj, Beno je maestro, pa še zelo dobro ekipo si je zbral. ;)
Yanez
# 26.04.2018 ob 21:48
Bravo Beno.
Tudi nejeverni Tomaži bodo spoznali pravo resnico...
PartyTime
Udrih odločil :D
Pjanc
# 26.04.2018 ob 23:12
Natančnejša analiza pokaže, da je uspel nekaj malega prispevati v eni četrtini, da se je pravi igralec spočil.

Res je!
Pozabljaš pa, da je to kamenček v mozaiku, ki je potreben za osvajanje naslovov. Beno je dobro sprejel vlogo 2. organizatorja igre! Privoščim mu.

Nekateri od vas ste pač zaplankani z Benotom. Ne vem točno, kaj vam je naredil... Kaj je on že vam dolžan?
# 27.04.2018 ob 12:05
Ko je bil v igri so zmagovali za 20, na koncu pa je bilo +10. Vsekakor lep prispevek za drugega organizatorja ekipe. Nihče pa ni trdil, da brez njega Zeleni gozd ne bi mogel odpraviti Grkov. In ja seveda, naj stroka odloči, če ga potrebujemo v kvalifikacijah. Če bo izbira med njim in Rebcem, po moje ne bo ravno pretežka :).
clutch00
# 26.04.2018 ob 22:45
udrih je rojen zmagovalec. Me zanima koliko igralcev je zmagal v evroligi in v NBA.
# 27.04.2018 ob 00:31
@matej24, nikoli se ne ve, mogoče bi z njim res že prej padla kakšna medalja. Ampak a ne bi bilo lepo, če bi dobil in izkoristil priložnost, da se odkupi za svoje napake iz preteklosti? Sloveniji bi lahko pomagal, da se uvrsti na veliko tekmovanje. In tega ne bi storil iz sebičnih razlogov, saj se najverjetneje ne bi uvrstil v ekipo, ki bo na SP in na OI imela celo možnosti za medaljo. Zmaga za Slovenijo in zanj možnost, da pozdravi moralnega mačka. Meni se zdi to čista win-win situacija.
matejj24
# 27.04.2018 ob 00:10
pjanc
nobenmu ni nič dolžan amšak s svojim odnosom je pokazal za kaksnega cloveka gre...dejansko je deval lažno upajnje navijačem da bo vsako leto igral potem pa odpovedoval v zadnjem trenutku tudi preko smsa... se ti to zdi primerno? Jaz gledam na igranje za reprezentanco kot na čast in tudi nekako kot osebno dolžnost, da povrneš svoji domovini in seveda navijačem ki te spremljajo skozi kariero. Še vedno mislim, da če bi udrih igral bi mogoče še kdaj vzeli kakšno medaljo na večjih tekmovanjih.
RudeCorona
# 27.04.2018 ob 17:48
"no, vsi našteti so najprej uspeli v EU in potem v ZDA"

Je bilo tudi kar nekaj Američanov z NBA naslovi, ki so jim nato dodali še evropskega, kot na primer McAdoo. Ampak ja, ni še bilo Evropejca, ki bi najprej postal prvak v NBA in Američana, ki bi najprej zmagal v Evropi. Kar je nekak logično, a ne?
x67
# 27.04.2018 ob 16:32
Udrih zelo konstanten ze celo kariero,
na klopi se veseli uspehov in dobre igre soigralcev!
Pjanc
# 27.04.2018 ob 12:16
Novinarji popravite, Beno je imel 6 točk in 6 asistenc. Vsaj tako kaže uradna statistika na euroleague.net.
RudeCorona
# 27.04.2018 ob 10:19
Aja, pa Kukoč in Tabak tudi imata ob naslova.
RudeCorona
# 27.04.2018 ob 10:17
"Me zanima koliko igralcev je zmagal v evroligi in v NBA."

Rašo mi pride na misel, pa Manu, pa verjetno bi se še kdo našel
veza
# 27.04.2018 ob 06:39
CTM

ne pretiravaj, no, včasih koga malo zanese, znano je dejstvo, da negativne novice imajo večji efekt, to velja za ves svet, ne samo za nas in za ta forum.
Kar se pa tiče Udriha in reprezentance, ni enostavno nekoga na novo priključit v ekipo, ki je več let skupaj, naj stroka odloči in sprejme odgovornost.
Sem bil preveč negativen ali sem še v normali?
alojzr2
# 26.04.2018 ob 22:22
Jep, po napisanem sodeč je tisti-čigar-imena-se-ne-izgovarja sam lastnoročno ugnal Olimpijakos.
veza
# 27.04.2018 ob 16:22
RudeCorona

no, vsi našteti so najprej uspeli v EU in potem v ZDA, tu bi bil verjetno prvi obrnjen scenarij, najprej NBA, potem EL.
Čeprav dvomim, da lahko Žalgiris na koncu zmaga, a nikoli se ne ve.
Dvoboj Beno- Luka, to bi bilo zanimivo.
vrtnar_1
# 27.04.2018 ob 08:55
Voly ob tem se vidi veličina igralcev. V bistvu je res za Dragiča 15 točk v NBA podpovprečna predstava in za udriha 4 v evroligi fenomenalna predstava! Absurd pa postane potem ko en udrih noče igrat za Slo ker ni prvi organizator reprezentance. Kle se njemu vsa logika kdo kam sodi podre.
veza
# 27.04.2018 ob 16:18

ne gre za izbiro med dvema igralcema, gre za ekipo, ki jo gradiš, vsak nov element lahko dvigne vse skupaj, lahko pa tudi vse podre, to ni kot zlaganje opeke, gre za kemijo, gre za odnose, hierarhijo, zaupanje.
Voly
# 27.04.2018 ob 08:29
Evo, kak "biznis" je naredil Jasikevičius, ko je pripeljal Udriha. Brez njega po pisanju naših novinarjev Žalgiris ne bi videl final fura. Na zadnjih dveh tekmah je namreč skupaj dosegel 10 točk in popeljal svojo ekipo naprej. Res prava zvezda!
Ko Dragić v NBA doseže na tekmi 15 točk, tu gor pišejo, da ni imel svojega dne, ko pa Udrih doseže 4 točke, je pa že skoraj odločil tekmo. Saj ne moreš verjeti!