Naslednja dirka bo čez 14 dni, ko bo v Mugellu na sporedu VN Italije. Foto: EPA
Jorge Lorenzo
Jorge Lorenzo je zmagal drugič v tej sezoni. Foto: EPA
Valentino Rossi
Valentino Rossi je znova dirkal odlično in se s sedmega mesta povzpel na drugo. Foto: Reuters

Lorenzo, ki je ubranil lansko zmago na VN Francije, je dirko začel s prvega startnega položaja in vodstvo zanesljivo zadržal skozi vso dirko. Z novimi 25 točkami se je v skupni razvrstitvi prebil pred Marca Marqueza. Mladi Katalonec je proti obema ducatijema Andreo Doviziosom in Andreo Iannonejem izgubil drugo mesto. Iannone je po napaki kmalu odstopil, Valentino Rossi,ki je začel šele s sedmega mesta, pa je v dobrem ritmu 16 krogov pred koncem prišel pred Marqueza, kmalu pa še pred Doviziosa.

13 krogov pred koncem sta v enem izmed zavojev Dovizioso in Marquez oba naenkrat zdrsela. Marquez je sicer nadaljeval in prišel do 13. mesta. Lorenzo je zanesljivo zadržal visoko prednost pred Rossijem, na tretje mesto pa se je zavihtel Vinales. Španec je prvič v elitnem razredu osvojil stopničke. Za Suzuki je to prva uvrstitev na stopničke v elitnem razredu po letu 2008. V skupnem seštevku ima Lorenzo zdaj pet točk prednosti pred Marquezom in 12 pred Rossijem.

"Lorenzo je bil tokrat premočan"
"Vedel sem, da se dirka ne konča, čeprav imaš veliko prednost. Ko sta padla Marquez in Dovizisoo, sem ostal zbran, tako da sem lahko zelo zadovoljen. Tako z novimi točkami kot svojim nastopom,"
pa je po zmagi povedal Lorenzo, njegov moštveni kolega pri Yamahi Rossi pa je dodal: "Dobra dirka, start je bil sicer slab, ampak potem mi je šlo zelo dobro. Ko sem ujel ritem, sem vedel, da sem boljši kot Marquez, Jorge pa je bil tokrat premočan. A pomembnih je novih 20 točk."

V razredu moto2 je bil najboljši Španec Alex Rins, ki je z zmago prevzel vodstvo v svetovnem pokalu. V razredu moto3 je bil najboljši Brad Binder. Južnoafričan je z drugo zaporedno zmago še povečal vodstvo v skupni razvrstitvi.