Motošporti
slice
Gajser na Nizozemskem peti, zmaga Paulinu
Irt 28., Gerčar 29., 23. april 2017 ob 18:28 Motokrosist Tim Gajser, svetovni prvak in vodilni v letošnjem seštevku, je šesto preizkušnjo svetovnega prvenstva elitnega razreda MXGP v Valkenswaardu končal na petem mestu.
21
Marquez v Austinu izkoristil zdrs Vinalesa
5
23. april 2017 ob 23:06 Španski motociklist Marc Marquez je dobil dirko MotoGP za VN Amerik. Drugi je bil Italijan Valentino Rossi, tretji Španec Dani Pedrosa.
V Austinu že petič s prvega mesta Marquez
1
22. april 2017 ob 22:31 Marc Marquez je bil najhitrejši v kvalifikacijah elitnega razreda MotoGP za nedeljsko dirko VN Amerik v Austinu.
4
22. april 2017 ob 20:50 Darko Peljhan (Mitsubishi Lancer EVO X) je zmagovalec relija Vipavska dolina, uvodne postaje letošnjega državnega prvenstva.
Gajser šesti v kvalifikacijah, Cairoli prvi
9
22. april 2017 ob 18:43 Motokrosist Tim Gajser, svetovni prvak v elitnem razredu MXGP, je v kvalifikacijah pred nedeljsko dirko v Valkenswaardu na Nizozemskem osvojil šesto mesto. Zmagal je Italijan Antonio Cairoli.
Stadion Matije Gubca pripravljen za spidvejski praznik Krško bo naslednjo soboto gostilo uvodno tekmo nove sezone svetovnega prvenstva v spidveju. Visoko bo meril tudi Slovenec Matej Žagar.
3
Spektakel v Pietramurati: Gajser proti svojemu idolu Cairoliju Tim Gajser, ki se bo v nadaljevanju športne poti slej ko prej podal na ameriška tla, za zdaj po ameriških merilih še niti ni polnoleten. Lani septembra je namreč dopolnil 20 let.
7
VN Trentina: Gajser za las ob zmago, slavje Cairolija Tim Gajser je na peti dirki SP-ja v motokrosu v Trentinu v Italijo za konec fantastično odpeljal drugo vožnjo in na cilj prišel prvi. A to ni bilo dovolj za osvojitev VN Trentina.
26
Jerman prigaral na osmo mesto na sloviti dirki 24 ur Le Mansa Na sloviti dirki 24 ur Le Mansa, gre za vztrajnostno motociklistično dirko za svetovno prvenstvo, je slovenski motociklist Marko Jerman osvojil osmo mesto.
2
Gajser v kvalifikacijah tretji, Gerčar in Irt 32. in 36. V kvalifikacijah za peto dirko SP-ja v motokrosu v Trentinu v Italiji je Tim Gajser zasedel tretje mesto. Hitrejša sta bila Italijan Antonio Cairoli in Francoz Gautier Paulin.
7
V Trentinu bodo v elitnem razredu vozili kar trije Slovenci Karavana motokrosistov bo ta konec tedna prvič v Evropi, natančneje prihaja v Italijo, kjer je na VN Trentina običajno največ slovenskih navijačev.
8
Jerman optimistično na 24 ur Le Mansa Na dirkališču Le Mans bo konec tedna slovita dirka 24 ur Le Mansa, na kateri bo kot član slovaške ekipe Yamaha MACO Racing Team tekmoval tudi slovenski motociklist Marko Jerman.
3
Vinales dirka v zmagoslavnem ritmu, osvojil še Argentino; Rossi drugi Maverick Vinales je po uvodni dirki sezone, VN Katarja v Dohi, osvojil še VN Argentine v Termas de Rio Hondu.
11
Foto: Gajserjev šov tudi pred številnimi domačimi navijači Tim Gajser je pred več tisoč gledalci v Prilipah pri Brežicah prepričljivo dobil uvodno dirko državn ega prvenstva v motokrosu. V kraljevem razredu je bil drugi Klemen Gerčar, tretji pa Peter Irt.
5
Z dirkanjem brez napak Neuville do zmage na Korziki Na četrti dirki svetovnega prvenstva v reliju je bil najboljši Thierry Neuville. Belgijcu, ki dirka za Hyundai, se je na Korziki najbolj približal Francoz Sebastien Ogier s fordom.

Citat za prebrat
link
Albert Masnu
17
25. april 2017 ob 12:34 Messi je v nedeljo doživel katarzo in ne spomnim se, da bi ga kdaj v življenju videl tako čustveno slaviti zmago.