20-letni novinec v elitnem motociklističnem razredu ne popušča in je v Aragoniji dobil že šesto letošnjo dirko. Foto: EPA
Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa in Marc Marquez v Alcanizu
14. dirka sezone se je začela po načrtu branilca naslova Lorenza, a nato je najprej odstopil Pedroso, sledilo pa je še Marquezovo prehitevanje za zmago. Foto: EPA
Nico Terol v Alcanizu
Nico Terol je v razredu moto2 slavil v suterju pred kar štirimi kalexi. Foto: EPA

utrdil v vodstvu skupnega seštevka za svetovno prvenstvo motoGP-ja.

Na domačem terenu je Marquez (Honda) ugnal rojaka Jorgeja Lorenza (Yamaha), tretji je bil Italijan Valentino Rossi (Yamaha), ki pa je bil daleč od obračuna Špancev za zmago. Vseeno je Rossi s prebojem na stopničke preprečil, da bi Španci odnesli prav vseh devet uvrstitev med prve tri na dirki za VN Aragonije v Alcanizu.

Lorenzo je odlično štartal in takoj prehitel Marqueza, ki je začel na "pole" položaju. Deset krogov pred koncem je 20-letnemu Kataloncu uspelo prehiteti 6 let starejšega rojaka in nato vse do konca zadržati vodstvo.

Pedrosa izpadel iz boja za naslov?
Štiri dirke pred koncem sezone ima Marquez, ki je sicer novinec v motoGP-ju, že 39 točk naskoka pred branilcem naslova Lorenzom. Brez uvrstitve je ostal tretji španski adut Dani Pedrosa (Honda), ki je tako najbrž že izpadel iz boja za naslov, saj ima 59 točk manj kot Marquez. Pedrosa je v 5. krogu, ko je vozil na drugem mestu, izgubil nadzor v ovinku in pri tem spektakularno padel, a jo je po prvem pregledu odnesel brez resnejših poškodb.

Sezona v elitnem razredu se bo nadaljevala 13. oktobra v Maleziji, po dirkah v Avstraliji in na Japonskem pa se bo sezona 2014 sklenila v Španiji na VN-ju Valencie (10. november).

Dve trojni španski zmagi
Španec Nicolas Terol je zmagovalec dirke za veliko nagrado Aragonije v Španiji v razredu moto2, s čimer je vknjižil drugo zmago sezone. Tudi v tem razredu je bilo zmagoslavje povsem špansko. Drugi je bil Esteve Rabat, tretji pa Pol Espargaro. Vodilni v skupnem seštevku, Britanec Scott Redding, je bil četrti.

V razredu moto3 je razplet ostal enak kot v kvalifikacijah. Ob trojni španski zmagi se je na dirki najbolje odrezal Alex Rins (KTM) pred rojakoma Maverickom Vinalesom (KTM) in Alexom Marquezom (KTM).