Matej Žagar je bil v svetovnem prvenstvu letos šesti. Lani je bil peti, dvakrat pa je zasedel tudi sedmo mesto. Foto: Borut Cvetko

Aprila prihodnje leto bo šlo ponovno vse od začetka in vem, s čim se moram spopasti čez zimo, da bi leta 2016 končal sezono tam, kjer si želim. Nehal bom z dirkanjem v Veliki Britaniji, saj tam ne morem več napredovati, nov cilj je tako ob poljski ekstra ligi še švedska profesionalna liga, da dokončno strem oreh skandinavskih ovalov, pa da tudi sebi in svoji ekipi s tem precej olajšam logistične težave, s katerimi se vedno znova spopadam zaradi dirkanja na Otoku.

Matej Žagar že razmišlja o naslednji sezoni

Že pred zadnjo dirko si je naslov prvaka privozil Britanec Tai Woffinden, ki je bil tokrat šesti. Zadnjo dirko sezone sta po ponovljeni vožnji v finalu na stopničkah ob Američanu končala še Danec Niels-Kristian Iversen in Poljak Maciej Janowski. Avstralsko dirko so zaznamovale številne prekinitve in padci, tudi v finalu, ko so po hudem trčenju in grdem padcu s steze na nosilih odnesti domačina Jasona Doyla.

Žagar je potreboval le točko za tudi praktično zagotovitev vsaj osmega mesta v seštevku, ki neposredno vodi v naslednjo sezono. To mu je uspelo že v prvi vožnji, pozneje pa je nanizal še zmago, drugo, tretje in četrto mesto. Sedem točk pa ni bilo dovolj za polfinale, ostal je na devetem mestu.

Žagar zadovoljen, da je konec sezone
"Bil sem hiter, a žal ne na startih, in to mi je vzelo toliko hitrosti, da so mi tekmeci v večini voženj že preveč pobegnili naprej. Prvina, ki jo bo treba trenirati še precej bolj, kot sem jo do zdaj. Škoda, da je v času pred odhodom v Avstralijo v Sloveniji deževalo in nisem izpeljal vseh treningov, ki sem si jih želel, pri tem so nastradali tudi starti,"
je povedal Žagar, ki je zadovoljen, da je sezona končana.

Žagar pred Hancockom in Pedersenom
Skupno je v sezoni 2015 za prvakom Woffindnom (163 točk) na drugem mestu končal Hancock (147), ki je na zadnji dirki zbral vseh 21 možnih točk, tretji pa je bil Danec Nicki Pedersen (131). Žagar je zbral 107 točk in je na koncu šesti. To je po lanskem petem mestu njegova druga najboljša uvrstitev.