Matej Žagar je na Poljskem osvojil končno šesto mesto. Foto: AMZS

Žagar šesti na Poljskem, zmaga Vaculiku

Naslednja dirka 8. septembra v Krškem
25. avgust 2018 ob 22:35
Varšava - MMC RTV SLO, STA

Slovenski spidvejist Matej Žagar je na dirki svetovnega prvenstva za VN Poljske v Gorzowu osvojil končno šesto mesto.

Zmagal je Slovak Martin Vaculik pred Poljakom Bartoszem Zmarzlikom in Britancem Taijem Woffindnom. V finalu je bil še Poljak Patryk Dudek.

Žagar je sicer dirko izvrstno odprl in v prvih štirih vožnjah kar trikrat zmagal, enkrat je bil tretji in v zadnji vožnji četrti. V prvem polfinalu pa je pristal na tretjem mestu ter tako ostal brez finalnega nastopa.

V skupni razvrstitvi je na devetem mestu z 61 točkami, za osmim, Rusom Emilom Sajfutdinovom, zaostaja za štiri točke. Vodi Woffinden s 103 točkami, sledita mu Zmarzlik s 87 in njegov rojak Maciej Janowski z 79 točkami, ki je bil danes osmi.

"Veseli me, da sem trikrat zmagal, z nekoliko več sreče pri žrebu štartnih številk bi verjetno lahko naredil še kaj več, kljub vsemu pa je enajst točk v tem trenutku in po začetku letošnje sezone dober izkupiček, s katerim sem zadovoljen," je po dirki povedal Žagar. Pred domačo dirko v Krškem je še dodal: "Verjamem, da mi lahko enkrat uspe veliki met tudi v Krškem, kjer je tretje mesto še vedno moj največji uspeh."

Dirka v Krškem bo 8. septembra.

VIDEO
Žagar na Poljskem obstal v polfinalu
D. S.
tadejsky
# 25.08.2018 ob 22:55
Po fantastičnem začetku se je potem na žalost proga povsem spremenila in ni več našel prave hitrosti. Vsi v Krško!
mangrooooo
# 25.08.2018 ob 23:20
Slamperaj!!!!!!

8. septembra pa res.
Bormio
# 26.08.2018 ob 08:45
Ja, res škoda, da si za polfinale ni izbral rumene. Poleg tega je imel žal še težave z lamelami sklopke.

Držimo pesti, da se mu v Krškem vse poklopi.
patriot44x2
# 25.08.2018 ob 23:22
No tudi izbira polfinalne pozicije mu ni pomagala. Kot zadnjič se je odločil napačno. Evidentno je bilo da sta A in D občutno hitrejši pa je zbral B.
No nimaš kaj ima še 3 dirke da pride med 8. Od tega domačo stezo in pa Nemčijo kjer je lani zmagal tako da samo pali Matej maš tole.
tadejsky
# 26.08.2018 ob 11:32
@Kunguruj, če gledaš posamezno dirko GP, je pomembno zato, ker to pomeni, da nastopaš v enem izmed polfinal. Če pa celotno sezono, pa ima prvih 8 v skupnem seštevku zagotovljeno nastopanje tudi za naslednjo serijo GP
Digitalija
# 26.08.2018 ob 16:03
Dejmo Matej, samo naprej!
patriot44x2
# 26.08.2018 ob 13:07
Cook bo 100% ostal ker Angleži hočejo imet 2 voznika in ga imajo. Tako so furali Harrisa pa ni naredil nič.
Holder je pa kot Avstralec in promotor Monsterja daleč pred Žagarjem tako da nič pesimističen samo realen.
Avstralski spidvej>Slovenski spidvej, trg, sponzorji,... to vse Holder nosi s sabo. Žagar pa bolj švoh.
tadejsky
# 26.08.2018 ob 12:23
Glede na to, da je trenutno 9. in je ujel dobro formo, do konca so še 3 dirke, ima vsekakor možnosti za med 8. Tudi za 5. mestom zaostaja le 7 točk. Še 2 drugi poti peljeta v GP, in sicer prvi trije iz dirke imenovane GP Challenge, ki se je letos že odvila. Tam Žagar po padcu v svoji drugi vožnji dirke ni bil zmožen nadaljevati. To je torej 11 voznikov, štiri pa določi oz. povabi glavni organizator. Tudi v kolikor bo 9. v skupnem seštevku, mislim, da bi moral dobiti povabilo
Kunguruj
# 26.08.2018 ob 11:42
@tadejsky hvala
To za skupni del mi ni bilo jasno. kakšne pa so njegove šanse da bo drugo leto v seriji GP, če bo letos na koncu 8? Kako se potem uvrstiti v GP?
Kunguruj
# 26.08.2018 ob 11:19
Naj mi en prosim razloži, zakaj je pri spidveju tako pomembno, da si med prvih osem?
patriot44x2
# 26.08.2018 ob 11:15
nesreča

Ne da mu ni pisana na kožo. Angleži ki skrbijo in direkcirajo dirko ne pustijo kot bi naši to pripravili. Vedno je material vozijo na notranjo stran, Žagar je pa izrazit voznik oziroma eden najboljših po srednji/zunanji liniji ki pa mu v Krškem nikakor ni omogočena.
nesreča
# 26.08.2018 ob 09:06
Čeprav mu proga na Gubcu nekak ni pisana na kožo, mu privoščim en dober rezultat in končno uvrstitev med najboljših osem. Se vidimo na Gubcu 8. SEPTEMBRA.
tadejsky
# 26.08.2018 ob 12:56
patriot44x2

Ni šans, da bi Cook in Holder dobila WILD CARD prej kot Žagar. Malo si preveč pesimističen. Poleg tega sta Vaculik in Holder že letos zraven zaradi podeljenega povabila, neradi pa organizatorji iz leta v leto dajejo istim, razen seveda v primeru Pedersena
patriot44x2
# 26.08.2018 ob 12:03
Kunguruj

Če ne pride med 8 zelo majhne.
Saj bodo wild carde skoraj zagotovo dobili Doyle kot lanski svetovni prvak, Pedersen pa čeprav sam zgago dela, Cook ker je Anglež in bodo tako kot so Harrisa pred leti tiščali not, pol je pa tukaj že par sezon podpovprečni Holder ki je pomoje zraven samo še zaradi Monstra pa nič drugega.
Če Angleži enega od zgoraj naštetih ne odžagajo ne bo nič. Če pa bodo se bodo pa pomoje odločali med Žagarjem in Vaculikom.