Matej Žagar je našel odlično formo. Foto: MMC RTV SLO

Slovenski državni prvak se je v tej sezoni po petih sušnih letih spet vrnil v karavano svetovnega prvenstva kot stalni voznik, na uvodni dirki sezone pa je bil v Aucklandu 14.

Na tokratni dirki je Žagar dosegel dve zmagi in eno drugo mesto v petih vožnjah. V zadnji vožnji predtekmovanja, potreboval je vsaj drugo mesto, je izločil tudi trikratnega svetovnega prvaka Nickija Pedersena. V polfinalu je zaostal le za domačim adutom Tomazsem Gollobom in zadržal napad Avstralca Chrisa Holderja ter se uvrstil med najboljše štiri.

V finalu je bil najhitrejši Rus Emil Sajfutdinov, Žagar pa je na stopničkah stal četrtič v karieri. V skupnem seštevku se je zdaj s 15. prebil na deveto mesto. Naslednja preizkušnja velike nagrade v spidveju bo 4. maja v švedskem Göteborgu.