Ivo Jan je na nepozabni tekmi leta 2001 dosegel pet golov, od tega tri zapored za vodstvo z 8:0. Foto: www.hokej.si
Niko Mihelič
Niko Mihelič je strokovnjak za bencinske športe. Foto: RTV SLO
Estonija padla s 16:0

Slovenci so za podvig potrebovali zmago z najmanj 12 zadetki. 5.000 gledalcev v dvorani Tivoli je prvi gol videlo šele v 17. minuti. Zadel je Robert Ciglenečki. Po prvi tretjini je bilo 2:0, po drugi že 10:0. V 45. minuti je Dejan Kontrec dopolnil svoj hat-trick in poskrbel za 12. zadetek v estonski mreži, s čimer je bilo jasno, da bo Slovenija leta 2002 na Švedskem med 16 najboljšimi moštvi sveta.

1964
V Rusiji se je rodila švedska atletinja Ljudmila Engquist, ki je na olimpijskih igrah v Atlanti leta 1996 Brigiti Bukovec za las preprečila osvojitev zlate medalje v teku na 100 metrov z ovirami. Engqvistova je bila dvakrat svetovna prvakinja, prvič leta 1991 (tekmovala je za Sovjetsko zvezo pod imenom Ljudmila Narožilenko), drugič pa leta 1997.

1994
Joventut iz Badalone je postal evropski prvak v košarki, potem ko je v Tel Avivu premagal Olympiakos z 59:57 (39:39). Dramatično in izenačeno tekmo je odločil Američan Cornelius Thompson, ki je deset sekund pred koncem zadel met za tri točke. Na drugi strani je Žarko Paspalj zgrešil izza črte 6,25. Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil Ferran Martinez s 17 točkami. Paspalj 15 za Grke.

1995
Niko Mihelič je postal dobitnik nagrade zlati mikrofon Mirka Strehovca, ki ga podeljuje športno uredništvo Radia Slovenije za najbolje opravljeno komentatorsko delo v minulem letu.

1997
Avstrijski smučarski skakalec Andreas Goldberger je v pogovoru za avstrijsko televizijo priznal, da je poskusil kokain. To se je zgodilo leta 1996 v eni od dunajskih diskotek.

2001
Kapetan Manchester Uniteda Roy Keane je na nogometni tekmi proti Manchester Cityju grobo s kolenom naprej štartal na Alfieja Haalanda. Pozneje je priznal, da je bil to nameren napad zaradi maščevanja. Kazen: Keane ni smel igrati na petih tekmah, poleg tega pa je moral plačati 150.000 funtov kazni.

2006
Slovenski smučarji skakalci so dobili novega trenerja - Vasjo Bajca, ki je sezono prej Čeha Jakuba Jando popeljal do skupne zmage v svetovnem pokalu. Bajc ni dolgo zdržal na položaju in je po pritiskih vodstva reprezentance, ki je obupovalo zaradi slabih izidov, sredi zime odstopil.