Harry Reynolds je postavil izjemen rekord na 400 metrov, ki ga je izboljšal šele Michael Johnson.
Lindsay Davenport je osvojila tri turnirje za grand slam. Foto: EPA
Gol Alana Shearerja ni bil dovolj za zmago Anglije proti Švici. Foto: EPA
Gustavo Kuerten
Gustavo Kuerten je leta 1997 presenetljivo zmagal v Parizu. Foto: EPA
Sepp Blatter
Sepp Blatter je leta 1998 postal predsednik Fife. Foto: EPA

Spor med Zlatkom Zahovičem in Katancem je več kot očitno pustil posledice na preostalih igralcih, saj so pokazali bledo igro. V 4. minuti je po prostem strelu Quintona Fortuna žoga zadela Sijabonga Nomveta in končala v golu.

V nadaljevanju je bila igra dokaj nezanimiva. Južnoafričani so poizkušali s hitrimi protinapadi, Slovenci pa so bili brez pravih idej. Na začetku drugega polčasa je moral Katanec zaradi prigovarjanja četrtemu sodniku na tribuno. V 60. minuti je Nastja Čeh zamenjal Mileta Ačimoviča in v 71. minuti bi lahko izid izenačil. Njegov strel z glavo je vratar Andre Arendse s težavo obranil. Južnoafričani so se zasluženo veselili prve zmage na SP-jih, Slovenci pa so ostali brez možnosti za napredovanje.

1955
Rodil se je nekdanji španski nogometaš in trener Jose Antonio Camacho. Z 18 leti je leta 1973 zaigral za madridski Real. Bil je odličen levi branilec, v španski ligi je odigral 400 tekem. Bil je tudi španski reprezentant, igral je svetovnih prventvih leta 1982 in 1986, ter na Euru 1984 in 1988. Skupaj je za špansko izbrano vrsto zbral 81 nastopov.

Že takoj na začetku trenerske kariere je popeljal Rayo Vallecano in Espanyol v prvo ligo. Leta 1998 je manj kot mesec dni sedel na klopi Reala, kamor se je vrnil poleti 2004. Camacho se med mnogimi zvezdniki ni najbolje znašel, slabi izidi v prvenstvu in Ligi prvakov so se kar vrstili, zato ga je zamenjal njegov pomočnik Mariano Garcia Remon. Leta 1998 je prevzel vodenje španske reprezentance, vendar je po četrtfinalnem porazu na SP-ju leta 2002 proti Južni Koreji po enajstmetrovkah odstopil.

1964
Rodil se je ameriški atlet Harry "Butch" Reynolds. V teku na 400 metrov je na olimpijskih igrah igrah v Seulu leta 1988 osvojil srebro, prehitel ga je rojak Steve Lewis, zlat pa je bil s štafeto 4 x 400 metrov. 17. avgusta 1988 je na mitingu v Zürichu postavil izjemen svetovni rekord (43,29), 20 let star rekord Leeja Evansa je izboljšal kar za 57 stotink sekunde.

Njegova rekordna znamka je veljala vse do svetovnega prvenstva leta 1999 v Sevilli, ko je Michael Johnson tekel 43,18. Na svetovnih prvenstvih je bil dvakrat srebrn (1993 in 1995) in enkrat bronast (1987), trikrat pa je zmagal s štefeto 4 x 400 m (1987, 1993 in 1995). Kariero je končal leta 2000.

1976
Rodila se je ameriška teniška igralka Lindsay Davenport. Ena izmed najvišjih igralk v zgodovini (189 cm) je postala profesionalka leta 1993. Zmagala je na treh grand slam turnirjih (OP ZDA 1998, Wimbledon 1999 in OP Avstralije 2000), izgubila pa je tudi štiri finalne dvoboje (trikrat proti Venus, enkrat pa proti Sereni Williams). Leta 1996 je osvojila tudi zlato olimppijsko medaljo, potem ko je v finalu v Atlanti ugnala Španko Arantxo Sanchez.

1983
Rodila se je belgijska teniška igralka Kim Clijsters. Najprej je opozorila nase v Wimbeldonu leta 1999, ko se je prebila do osmine finala, kjer jo je premagala njena vzornica Steffi Graf. Na grand slam turnirjih je imela veliko smole. Izgubila je štiri finalne dvoboje. Leta 2001 jo je v finalu Roland Garrosa z 1:6, 6:4 in 12:10 ugnala Američanka Jennifer Capriati, potem pa je trikrat izgubila proti rojakinji Justine Henin Hardenne (OP Francije 2001, OP ZDA 2003 in OP Avstralije 2004). Leta 2002 in 2003 je zmagala na zaključnem WTA mastersu v Los Angelesu.

Svoj največji uspeh je dosegla septembra 2005, ko je v finalu OP ZDA v New Yorku s 6:3 in 6:1 ugnala Francozinjo Mary Pierce in končno osvojila svoj prvi grand slam turnir. Znana je bila tudi po romanci z avstralskim tenisačem Lleytonom Hewittom. Novambra 2003 sta se zaročila, še pred poroko pa sta se oktobra 2004 razšla. Leta 2007 je končala kariero, a se je vrnila dve leti zatem. v "drugi" karieri je osvojila še tri grand slame, leta 2009 in 2010 je bila najboljša v New York, leta 2011 pa še na OP Avstralije v Melbournu.

1986
Košarkarji Boston Celticsov so v šesti tekmi finala Lige NBA s 114:97 premagali Houston Rocketse in osvojili svoj 16. NBA naslov. Larry Bird je bil izbran za najkoristnejšega igralca (MVP) finala.

1996
Evropsko prvenstvo v nogometu se je začelo s tekmo med Anglijo in Švico (1:1). Za gostitelje prvenstva je pred 76.000 gledalci na Wembelyju zadel Alan Shearer. V 23. minuti je izkoristil odlično podajo Paula Inca in matiral nemočnega vratarja Marca Pascola. Švicarji bi lahko kmalu izenačili, vendar je Marco Grassi pet minut pred odmorom zadel prečko. V 83. minuti je branilec Stuart Pearce v kazenskem prostoru igral z roko, španski sodnik Manuel Diaz Vega pa je takoj pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec je bil Kubilay Türkylmaz.

1996
Steffi Graf je v finalu odprtega teniškega prvenstva Francije v Parizu ugnala Arantxo Sanchez Vicario s 6:3, 6:7 in 10:8. Nemka je za peto zmago v Roland Garrosu potrebovala 3 ure in 2 minuti. Grafova je v podaljšani igri drugega niza vodila že s 4:1, vendar je Španka s šestimi zaporednimi točkami izid v nizih izenačila. V odločilnem nizu je Sanchezova kar dvakrat servirala za zmago, toda brez uspeha, kar je Grafova znala kaznovati.

1997
Gustavo Kuerten, ki je bil takrat šele 66. igralec sveta, je v finalu Roland Garrosa premagal Španca Sergia Bruguero s 6:3, 6:4 in 6:2 in osvojil svoj prvi grand slam naslov. Brazilski tenisač je v Parizu slavil tudi leta 2000 in 2001.

1998
Dva dni pred pričetkom svetovnega nogometnega prvenstva v Franciji je Mednarodna nogometna zveza dobila novega predsednika. Švicar Sepp Blatter je na volitvah premagal protikandidata Šveda Lennarta Johanssona. V prvem krogu volitev je Blatter dobil 111 glasov, Johansson pa 80. Blatter (nasledil je Brazilca Joaa Havelanga) sicer ni dobil potrebne dve tretjini glasov, vendar je Šved priznal poraz in je sam odstopil od drugega kroga.

2004
Etiopijec Kenenisa Bekele je na atletskem mitingu za super grand prix v Ostravi postavil svetovni rekord v teku na 10.000 m (26:20,31), ki je še vedno veljaven.

2008
Španec Rafael Nadal je v finalu OP-ju Francije s 3:0 v nizih odpravil Rogerja Federerja in četrtič zapored osvojil pariški grand slam ter s tem ponovil dosežek Šveda Björna Borga (1978-81). V 108 minutah igre je Nadal slavil s 6:1, 6:3 in 6:0.