Juan Carlos Ferrero je Špancem zagotovil prvo zmago v Davisovem pokalu. Foto: EPA
Filippo Inzaghi
Filippo Inzaghi je Juventus popeljal v četrtfinale Lige prvakov. Foto: EPA
Angolke so Slovenke spravile na kolena. Foto: EPA

V četrtem dvoboju z branilci naslova Avstralci je Juan Carlos Ferrero premagal Lleytona Hewitta s 6:2, 7:6, 4:6 in 6:1. Ferrero je bil junak dvoboja v Barceloni, saj je prvi dan ugnal tudi Patricka Rafterja. Španci so Davisov pokal osvojili tudi leta 2004, 2008, 2009 in 2011.

1995
Finec Mika Laitinen (131,0 in 132,5 metra, 277,3 točke) je zmagal na tekmi za svetovni pokal v smučarskih skokih v Planici. Drugi je bil vodilni po prvi seriji Norvežan Roar Ljokelsoy (130,5, 130 metrov, 274,9 točke), tretji pa je bil drugi Finec Janne Ahonen (130,5, 133,0 metra, 271,8 točke). Najboljši Slovenec je bil Dejan Jekovec, ki je skočil 115,5 in 111,5 metra (202,1 točke) in zasedel 34. mesto.

1997
Nogometašem Juventusa se je v zadnjih trenutkih uspelo uvrstiti v četrtfinale Lige prvakov. V zadnjem krogu predtekmovanja v skupini B so Italijani z golom Filippa Inzaghija v 85. minuti premagali Manchester United z 1:0. Juventus je potreboval tudi ugodna izida iz Leverkusna in Aten, kjer pa so bile zadnje minute spet njihov zaveznik. Olympiacos je v zadnjih minutah izenačil (2:2) in s tem izločil norveški Rosenborg. Kot najboljši drugouvrščeni ekipi sta napredovala Juventus in Bayer. Stara dama se je prebila vse do finala, kjer je bil v Amsterdamu z 1:0 boljši madridski Real.

1999
Avstralski motociklist Michael Doohan je sporočil, da končuje svojo bogato dirkaško kariero. Vzrok slovesa 34-letnega petkratnega svetovnega prvaka so bile predvsem posledice nesreče na dirkališču v Jerezu. 7. maja si je pri padcu zlomil golenico, ključnico, lopatico in zapestje desne roke. Doohan je od leta 1989 nastopil na 137 dirkah v razredu do 500 ccm. Skupaj ima pet naslovov prvaka in 54 posamičnih zmag. Na zmagovalni oder se je povzpel kar 95-krat.

2005
Slovenske rokometašice so klavrno končale nastop na svetovnem prvenstvu v Rusiji. Na zadnji tekmi prvega dela so jih premagale Angolke z 28:27. Varovanke Roberta Beguša so za uvrstitev v nadaljnje tekmovanje potrebovale vsaj točko. Prvi polčas (12:12) je minil v znamenju slabe igre. Slovenke so prvič vodile v 10. minuti pri izidu 5:4, nobeni ekipi pa se ni uspelo odlepiti za več kot dva zadetka. Po odmoru so Angolke najprej povedle s 14:12, v 39. minuti pa po spremembi slovenske obrambe v 5-1 celo z 18:13. Slovenke so se do konca nekajkrat približale na gol zaostanka, izenačiti pa niso mogle. Z nekaj odličnimi posredovanji jih je pokopala vratarka Maria Pedro. Zadnjo priložnost za odrešilni gol je zapravila Vesna Puš.