Anthony Pilkington (levo) je bil edini strelec v Norwichu. Foto: EPA
Peter Odemwingie
Član West Bromwicha Peter Odemwingie je zadal boleč poraz Chelseaju (2:1). Foto: EPA
Sergio Agüero
Sergio Agüero je bil med strelci Manchester Cityja ob visoki zmagi nad Aston Villo (5:0). Foto: EPA
Santi Cazorla
Santi Cazorla je na tekmi Arsenal - Tottenham v 60. minuti povišal na 4:1. Foto: EPA
Emmanuel Adebayor
Emmanuel Adebayor je moral že v 18. minuti zaradi rdečega kartona predčasno v slačilnico. Foto: EPA

Junak Norwicha na tekmi proti bledemu Unitedu je v 60. minuti postal Anthony Pilkington z izjemnim strelom z glavo. Prek vratarja Andersa Lindegaarda je zadel malo mrežico po prekršku Javierja Garrida z leve strani. 24-letni Pilkington je v sezoni 2004/05 igral v mladinskem pogonu rdečih vragov. Ti so izgubili tretjič letos.
Ferguson: Norwich zasluženo zmagal
Gostje so pogrešali Wayna Rooneyja, ki je tekmo izpustil zaradi vnetja mandljev, a je bilo seveda vseeno mogoče pričakovati, da bosta kakšen zadetek dosegla Robin van Persie in Javier Hernandez. Vratarja Johna Ruddyja so resneje ogrozili šele v zadnjih minutah tekme, ko se je ta kar nekajkrat izkazal. Na pravem mestu je bil po slabo odbiti žogi z glavo svojega branilca Sebastiena Bassonga, nato pa še po poskusih Andersona in Paula Scholesa.
"Razočarani smo, toda Norwich si je zaslužil zmago. Imeli smo eno ali dve polpriložnosti, moji nogometaši so vajeni obrniti izid, toda nocoj so se domači res dobro branili," je po tekmi povedal trener Uniteda Alex Ferguson.
West Bromwich samo še točko za Chelseajem
Chelsea se je v West Bromwichu že v 10. minuti znašel v zaostanku, ko je z glavo zadel Shane Long. V 39. minuti je prav tako z glavo izenačil Eden Hazard, na enak način pa je padel tudi zmagoviti zadetek gostiteljev po četrt ure igre v drugem polčasu. Long je tokrat podal, njegov predložek pa je v mrežo med nogama Petra Čecha spravil Peter Odemwingie.
Trener Chelseaja Roberto di Matteo je tako doživel poraz na gostovanju pri klubu, ki ga je vodil med letoma 2009 in 2011, premagal pa ga je Steve Clarke, nekdanji nogometaš Chelseaja in tudi pomočnik Joseja Mourinha iz časov, ko je Portugalec vodil Londončane. West Bromwich je najprijetnejše presenečenje letošnje sezone, saj na četrtem mestu zaostaja samo točko za moštvom s Stamford Bridgea.
Po dva gola Agüera in Teveza
Ob "petardi" Manchester Cityja proti Aston Villi sta po dva zadetka v drugem polčasu dosegla Argentinca Sergio Agüero in Carlos Tevez (po enkrat sta bila oba uspešna z bele točke), potem ko je mrežo gostov v 43. minuti načel David Silva. City je na prvem mestu prvič v tej sezoni, United zaostaja za točko, Chelsea pa za štiri.
Arsenalu londonski derbi
Na derbiju severnega Londona med Arsenalom in Tottenhamom so po zgodnjem rdečem kartonu napadalca Spursov Emmanuela Adebayorja s 5:2 slavili gostitelji.
Tekma na stadionu Emirates se je začela zelo razburljivo. Varovanci Andreja Villasa Boasa so v 10. minuti povedli z golom Togovca Adebayorja. Vratar "topničarjev" Wojciech Szczesny je z zadnjimi močmi ubranil strel Jermaina Defoeja, toda delo 30-letnega Angleža je dokončal Adebayor. 28-letni afriški napadalec, ki bi se morda lahko izkazal za junaka tekme, pa je sedem minut pozneje poskrbel, da so se karte popolnima premešale. Z izjemno grobim štartom je podrl Santija Cazorlo, zaradi česar sodniku Howardu Webbu, ki je sodil 151. ligaški dvoboj med mestnima tekmecema, ni ostalo drugega, kot da Adebayorju pokaže rdeči karton.

Tottenham z desetimi igralci
V 24. minuti so ob igralcu več na zelenici "topničarji" izenačili na 1:1. Žogo je v mrežo z glavo po briljantni podaji Thea Walcotta poslal nemški branilec Per Mertesacker. Po golu Mertesackerja so nogometaši Arsenala dobili krila in nov zadetek v mreži Tottenhama je bil le še vprašanje časa. V 42. minuti ga je dosegel Lukas Podolski. Nemec je streljal proti vratom, žoga se je odbila od branilca "ostrog" Williama Gallasa in pristala v mreži. V sodnikovem podaljšku so "topničarji" zadeli še enkrat. Cazorla, ki je bil v odlični dnevni formi, je podal Olivierju Giroudu, ta pa je nato žogo od blizu potisnil v gol.

"Topničarji" prerešetali mrežo gostov
Začetek drugega polčasa je nakazoval, da si bo Arsenal izdatno popravil razliko v golih. V 58. minuti je Walcott našel Podolskega, ki je žogo zelo natančno podal Cazorli, ta pa je povišal vodstvo na 4:1. Gostitelji so si še naprej ustvarjali priložnost za priložnostjo, a niso zadeli. Zato pa je manjšo nepazljivost njihove obrambe v 71. minuti izkoristil Gareth Bale, ki je z desnico poslal žogo mimo vratarja Szczesnyja in znižal na 4:2. Končni izid je v 90. minuti po podaji rezervista Alexa Oxlade-Chamberlaina postavil Wallcott.