Nepričakovani zaplet z odpovedjo tekme Škotska U-19 - Srbija U-19 odmeva po evropskih nogometnih krogih, tako da je Uefa sprožila uradno preiskavo dogodkov v Durresu (simbolična fotografija). Foto: Reuters

Srbski mediji so poročali, da Škotinje ponedeljkove tekme niso mogle odigrati, ker so večer pred tekmo popivale, škotska zveza (SFA) pa je namigovanja zavrnila, trdi, da je za to kriv virus, ki je zakrivil hudo drisko. Virusa naj bi se mlade reprezentantke nalezle na kvalifikacijskem turnirju v Albaniji, kjer so mlade Škotinje sicer s kar 11:0 premagale Albanijo in z 8:0 Ciper ter so bile favoritinje prvega kroga kvalifikacij.

Obolele z drisko ali zaradi pitja?
"Devet naših igralk se je pritoževalo nad svojim zdravstvenim stanjem in niso bile zmožne igrati. Mi smo to takoj prijavili Uefi. Moram pa reči, da smo tekmo hoteli prestaviti in ne predati," zagotavljajo pri škotski zvezi. Po zaslugi zmage 3:0 za zeleno mizo so se Srbkinje uvrstile v drugi krog kvalifikacij na evropsko prvenstvo nogometašic do 19 let, ki bo avgusta drugo leto na Severnem Irskem.

Turnir je potekal v albanskem mestu Durres, kjer bi morale Škotinje in Srbkinje odigrati odločilno srečanje za uvrstitev na EP U-19. A po pisanju srbskega Žurnala Škotinje niso bile pripravljene za igro, saj so večer predtem slavile in popivale, zaradi česar so bile nekatere igralke še vedno preveč alkoholizirane.

Slovenke napredovale, a brez zapletov
Mimogrede: Slovenija do 19 let je osvojila svojo kvalifikacijsko skupino z Rusijo, Grčijo in Izraelom in se bodo aprila pomerile za uvrstitev na EP 2017.