Ocena 4.5 od 11 glasov Ocenite to novico!
Marcos Alonso
Marcos Alonso je dosegel pravi evrogol. Foto: Reuters
Antonio Conte
Antonio Conte se je veselil velike zmage na Wembleyju in prvih treh točk v novi sezoni. Foto: Reuters

Alonso junak na Wembleyju - Chelsea končal izjemen niz Tottenhama

Spursi prvič igrali domačo tekmo na Wembleyju
20. avgust 2017 ob 17:00,
zadnji poseg: 20. avgust 2017 ob 18:51
London - MMC RTV SLO

Marcos Alonso je z dvema zadetkoma preprečil slab štart Chelseaja v novo sezono Premier lige. Na mestnem dvoboju lani najboljših ekip angleškega prvenstva so modri na Wembleyju premagali Tottenham (1:2).

Chelsea je v lanski sezoni zbral sedem točk več od londonskega tekmeca, branjenja naslova pa ni začel uspešno, saj je v prvem krogu klonil pred Burnleyjem (2:3). Tottenham je sezono odprl z zmago v Newcastlu, prvič pa je odigral domačo tekmo državnega prvenstva na Wembleyju. Tottenham je pred tem dobil zadnjih 14 domačih tekem, od decembra lani, vse pa so bile odigrane na White Hart Lanu. Wembley jim ne diši preveč, saj so izgubili zadnje štiri tekme na tem slovitem stadionu.

Mojstrovina Alonsa s prostega strela
Prvo priložnost je imel Alvaro Morata, ki je v 5. minuti streljal mimo vrat. Gostje so povedli v 24. minuti, ko je Marcos Alonso s prostega strela velemojstrsko zavrtinčil žogo prek živega zidu z levo nogo. Hugo Lloris je bil nemočen.

Kanu ni uspelo kronati velike premoči
Po pol ure igre je Harry Kane v samostojnem prodoru prišel do strela, a se je izkazal Thibaut Courtois. Belgijec je imel ogromno dela v zadnje četrt ure prvega dela. V 42. minuti je bil že premagan, vendar je žoga stresla vratnico. Modri so komaj dočakali konec prvega dela, ki je trajal kar 48 minut. Tottenham je imel veliko premoč (streli 13:4, v okvir 6:1, posest 64:36 %), a ob odmoru je zaostajal.

Na začetku nadaljevanja so imeli gostitelji pobudo, a dve veliki priložnosti je imel Chelsea. V 71. minuti je bil blizu Morata, tri minute zatem pa je Willian zadel vratnico.

Batshuayi vstopil in zabil avtogol
V 79. minuti je Antonio Conte izvedel menjavo napadalcev. Morato je zamenjal Michy Batshuayi. Tri minute zatem je Christian Eriksen s prostega strela z leve strani podal pred vrata, kjer je Batshuayi z glavo zatresel lastno mrežo. Gostitelji so dobili silovit zalet in krenili odločno po vse tri točke.

Alonso priigral prve tri točke v sezoni
Dve minuti pred koncem je Lloris slabo vrgel žogo izpred svojih vrat, David Luiz je prestregel žogo in na desni strani zaposlil Pedra, ki je sijajno podal pred vrata, kjer je Marcos Alonso matiral Llorisa.

Conte: Nikoli ni lahko začeti nove sezone po naslovu
Conte je skakal od navdušenja. Po porazu v uvodnem krogu je bil že pod pritiskom. "To je bila res velika zmaga. Nikoli ni lahko osvojiti treh točk proti Tottenhamu na gostovanju. Imajo res močno zasedbo. Prikazali smo pravi karakter, zelo smo trpeli v prvem polčasu, a imeli smo disciplino v igri in odlično koncentracijo. To je bila sijajna predstava. Zdaj moramo nadaljevati začeto delo," je bil zelo vesel Conte.

"Razmišljam le o dogajanju na zelenici, vse drugo me ne zanima. Imamo kar nekaj težav s poškodbami, a igralci so prikazali izjemen pristop. Nikoli ni lahko začeti nove sezone po osvojenem naslovu," je še dodal italijanski strokovnjak.

2. krog:
HUDDERSFIELD - NEWCASTLE 1:0 (0:0)
Mooy 50.
Gorenc Stanković (Huddersfield) je poškodovan.

TOTTENHAM - CHELSEA 1:2 (0:1)
Batshuayi 81./ag; Marcos Alonso 24., 88.

Tottenham: Lloris, Vertonghen, Alderweireld, Dier (68./Son), Davies (80./Sissoko), Dembele, Wanyama, Trippier, Eriksen, Alli, Kane.

Chelsea: Courtois, Rüdiger, Christensen, Azpilicueta, Marcos Alonso, Kante, David Luiz, Bakayoko, Moses, Willian (78./Pedro), Morata (79./Batshuayi).

Sodnik: Anthony Taylor

Ponedeljek ob 21.00:
MANCHESTER CITY - EVERTON

Odigrano v soboto:
SWANSEA - MANCHESTER UNITED 0:4 (0:1)
Bailly 45., Lukaku 80., Pogba 82., Martial 84.

SOUTHAMPTON - WEST HAM 3:2 (2:1)
Gabbiadini 11., Tadić 38./11-m., Austin 91./11-m; Hernandez 45., 74.

# 20.08.2017 ob 17:33
no, ce sta bila prejsnji teden za start s podplatom izklucena Fabregas in Cahill, bi moral sedajle prav tako biti izkljucen Dyer. ki je prav tako startas s podplatom in iztegnjeno nogo.
LFC
# 20.08.2017 ob 19:02
Spursi so na Wembleyu izgubili 8 od zadnjih 10ih tekem.

Chelsea je imel 2 strela na gol (plus avtogol) in oba je Lloris fasal... sploh drugega je požrl, da se mu že reži cela Anglija.

Kriterij sojenja je bil katastrofalen TottenHam je mesaril po mili volji... standard v PL. Ko pa to gledaš, si pa ne morš kaj, da jim ne bi privoščil poraza.

Tale Alonso je res igračina, v obrambi je ok, ampak v napadu je še boljši.
napo11
# 20.08.2017 ob 18:45
a dej Taylor, kje si zdej nasel prekrsek nad Eriksenom. ocitno letos Chelsea ne bo smel biti prvak. danes katastrofalno sojenje.
napo11
# 20.08.2017 ob 18:10
pa kaj je sodniku danes. ze drugi cisti rdec spregledan. s podplatom v koleno, brez zelje, da bi sel na zogo. ce bi to bilo na strani modrih, bi bili ze z devetimi igralci.
meskic
# 20.08.2017 ob 20:17
Alonso danes: 2 gola. Iniesta v zadnjih dveh sezonah skupaj za Barco: 2 gola.
napo11
# 20.08.2017 ob 17:35
no, tudi tale start Dyerja nad Bakayokom je bil prekrsek, pa piscalka ostala nema.
lolek11
# 20.08.2017 ob 17:34
Dier s startom, kakrsnega je prejsnji teden storil cahill in prejel direkt rdecega.. Razlicni sodniki razlicni kriteriji
ButnSkala
# 20.08.2017 ob 17:27
Alonso! :)

Bal sem se tele tekme danes samo zeankrat gre. Skoda ker se Morata ni zabil zicerja na zacetku ampak dobr bo ze ..
Splythe
ButnSkala upam, da si premagal svoj strah. Držim pesti, da je vse v redu.
napo11
# 20.08.2017 ob 19:30
MOM absolutno zaslzeno Alonso. Danes prakticno tekma brez napake. Kante zopet tista prava mravljica. 7 tacklov, 6 uspesnih, Christensen in Rudiger se vedno kar malce zmedena. Moses spet ogromno pretekel in dodal svoje tako v napadu kot obrambi. Morati se vidi, da se se ni privadil na anglesko ligo. v spaniji je bil navajen, da se vsak dotik piska, tukaj pa za male dotike ni prekrskov, se igra veliko vec na kontakt. Skoda za tisto prvo priloznost, ko je vsaj po moje bolj pricakoval ofsajd kot to, da bo prakticno imel zogo na glavi in ga nihce ne bo oviral. skratka, Tottenham kot ponavadi, mesaril, ostal nekaznovan za to, no kaznoval pa jih je na sreco Alonso.ta zmaga je sladka kot med in v pravem trenutku, ker bi recimo poraz zelo zamajal samozavest celotne ekipe.
napo11
# 20.08.2017 ob 18:54
Bravo fantje, tole je bila prava borbena predstava.
napo11
# 20.08.2017 ob 20:24
goalkeeper, Fabregas ni v slabi formi, ampak je kaznovan zaradi rdecega na prvi tekmi!
ButnSkala
# 20.08.2017 ob 19:04
TO! Moska tekma :)

Sicer bi sodnik lahko drugac odsodil kaksno odlocitev ampak ni blo vecje skode - pac enkrat bojo dal rdece drugic pa rumene za iste prekrske.
Slovenc122
# 20.08.2017 ob 18:48
napo11

Če bi res gledal bi videl da je pustil prednost nad Kantejem.
Sašo77
# 20.08.2017 ob 18:42
kake faule piska tottenhamu moratta si je vsaj deset žog vstavil na prsih in bil pod kontaktom pa enega ni piskal, plus vsi drseči štarti danes
napo11
# 20.08.2017 ob 18:32
no zdaj pa pricakujem rdec karton.
goalkeeper
# 20.08.2017 ob 22:56
Napo11
Aha pa res, popolnoma mi je ušlo iz glave. S slabo formo pa sem predvsem ciljal na tisto tekmo proti arsenalu, ko je res zgledal slabo. Sicer pa ja, chelsea res rabi enga kreativca ceprav bo tudi morati lazje ko bo imel na eni strani hazarda na drugi pa williana. Kolikor je fabregas res "majstr" je po drugi strani tudi ze nekaj star in pocasi bodo modri res rabili zamenjavo.
Bi se pa obregnil ob chelseajevo mladinsko akademijo. Hvalijo se da igralce drago prodajajo in da s tem delajo profit, ampak sedaj od tega nimajo prav ničesar. Namesto da bi počasi zamenjali stare igralce z mladimi lačnimi levi raje krpajo z legionarji. Po eni strani razmumem to ideologijo, a imajo ravno zaradi krpanja sedaj probleme s tem da potrebujejo vec kvalitetnih igralcev kot jih pa realno lahko kupijo v tem casu na trenutnem trgu. Lahko bi preprosto promovirali vec mladih igralcev in sedaj nebi imeli toliko problemov.
REsnica
# 20.08.2017 ob 20:42
Ja ja...žoga je okrogla, igra se 90 min in kdor ga ne da ga dobi. Za nepoznavalce te šampinjonske igre jo bom strokovno predstavil. Taktikčno je zrelo, da dečki in deklice igrajo čvrsto v obrambi, kombinatorno na sredini in odločno v napadu. Pomembno je da ne dobiš gola in da vsaj enkrat zadeneš. Če že dobiš gol, je pomembno da ga ne dobiš ob najbolj nepravem trenutku. Je pa super če ga zabiješ v pravem trenutku.
DamonDash
# 20.08.2017 ob 20:09
Tottenham si zmage ne bi zaslužil zaradi sodniških goljufil!
Dva gola modrih je pravica izkazica.

Če letos Spursi ne bodo prvaki, napovedujem odhode glavnih nosilcev. Sigurno se bodo naveličali sezon brez lovorik, razen če nimajo ambicij in se zadovoljilo z osvajanjem 2. in 3. mest.
Ales505
# 20.08.2017 ob 18:36
dobra napeta tekma.
napo11
# 20.08.2017 ob 18:35
ajde Conte, jebote menjaj, ce vidis, da eni komaj laufajo.
MB FC 1960
Dobra tekma
napo11
# 20.08.2017 ob 18:24
se deset minut zdrzijo, pa bodo pri Tottenhamu zaceli kositi.
napo11
*startal
napo11
# 20.08.2017 ob 17:24
trenutno sigurno najboljsi izvajalec prosth strelov, Marcos Alonso!!!!
Neymar_
# 21.08.2017 ob 08:42
@goalkeeper

Fabregas je star?? Maja je bil star 30 let. To so najboljša leta, sploh za vezista.
pinkfranc
# 21.08.2017 ob 00:01
Arsenal in Tottenham sta torej out iz boja za naslov?

niti ne, pri Stoku bo še kdo drug tudi kiksnil
Tottenham pa ne bo vseh tekem proti favoritom doma izgubil

to je angleška liga, dovoljeno je imet več kiksov

pa nek super začetek še ne pomeni nič
lani je MC imel se mi zdi 10/10 zmag, potem pa ...
goalkeeper
# 20.08.2017 ob 20:19
Tole je blo pa res mesarjenje s strani tottenhama, veliko pritiska, veliko strelov pa malo res smrtnih šans.
Sicer bolj privoščim chelsea kot tottenhamu(sami klavci), ampak tole je bila pa šolska bunkerica modrih. Zadaj 3 branilci, 2 delavska boka( praktično celo tekmo 5 v obrambi) potem pa spredaj kante, bakayoko in luiz, sami defenzivci. Še willian je ogromno pomagal v obrambi(najbrz tudi zato ker je tako najlazje izpeljal žogo v protinapad). Lepa zmaga modrih ampak brez hazarda imajo le williana za kreativca, fabregas pa je ocitno v slabi formi. Tezka tezka bo proti malim klubom.
# 21.08.2017 ob 23:02
mmc.... MANCHESTER CITY - EVERTON 1:1 (0:1) (Rooney 35' , Sterling 82')
CTM
# 21.08.2017 ob 18:47
...počasi...saj se je šele začelo!...se dobro spomnim lanskega začetka Citya...prvih pet kol bombastično, vsi so jim napovedovali sprehod do prvaka...pa vemo, kako je bilo na koncu...
Ni mi pa čisto jasno, kaj izvaja Conte... ali glumi, ali pa je makaronar zrel za psihiatrijo...?
barto_
# 21.08.2017 ob 12:14
He, he. Huddersfield pa kar dve zmagi, ob gol razliki 4:0. :D
minion
# 20.08.2017 ob 21:54
Chelsiju je faliu fabregas ker ni bilo kreativca, je pa problem ko igra fabregas razen ce bi igrali 3-5-2 in bi igrau na sredini z kantejom in bakayokom
DamonDash
# 20.08.2017 ob 21:39
soliden debi Bakayoka. Pa upoštevajte da so modri igrali brez kar nekaj nosilcev. Hazard se najbolj pozna.
napo11
# 20.08.2017 ob 20:26
je pa res, da ne razumem nakupov, se vedno bi krepili obrambo in napad, namesto glavnega problema in sicer kreacijo. se vedno nobenega kreativnega vezista poleg Fabregasa.
napo11
Smo Zakes, mas prav, moral bi zmagati Tottenham, kljub temu, da niso dali niti enega gola, a ne. in kljub temu, da bi ze v prvem polcasu mrali ostati brez dveh branilcev. aja, to se spregleda. dajmo gledat samo tisto,kar nam prija.
kopibrejk
Antonio je bil lani ob istem času tudi pod pritiskom, pa je suvereno zvozil sezono. Letos pričakujem enak razplet.
slibar
# 20.08.2017 ob 19:27
Ali kdo kaj ve, ali je Gorenc-Stankovič še v planih Huddersfielda, ko se seveda vrne po poškodbi?
zmajmun
# 20.08.2017 ob 18:58
sm mislu da je bila danes dirka pa da je Honda doživela preblisk :D
napo11
# 20.08.2017 ob 18:53
prav tako nekaznovan komolec v obraz Alonsa.
ButnSkala
# 21.08.2017 ob 21:56
@goalkeeper: chelsea je odigral tko defenzivno (catenaccio) zaradi manjka igralcev.

Luiz naceloma ne igra na sredini ampak ga je Conte postavu tja, ker nimamo hazarda, ne fabregasa za sredino trenutno. Plus tega pedro tudi okreva. Pa sel je loftus-cheek, matic, chalobah pa se kdo od mlajsih. Pa Kennedy je kaznovan zarad izpada na twitterju ko so imeli kitajsko turnejo :)
napo11
# 20.08.2017 ob 18:52
tudi tale prekrsek Sissokoja je rumen, mar ne?
Lesinar
# 20.08.2017 ob 17:18
Delej Olej (prosto po Staretu)
ButnSkala
# 20.08.2017 ob 17:51
@Splythe: lol ....

Kar se strahu tice bi te lohka sam marsikej naucil tko da ni treba vse dobesedno vzemat.
12
17. december 2017 ob 19:22 Po dveh zaporednih remijih so nogometaši Liverpoola v 18. krogu Premier lige znova našli zmagovita pota. S 4:0 so slavili v Bournemouthu.