Jese je doživel sanjski debi. Foto: Reuters
Manchester United je gladko odpravil Swansea. Foto: Reuters
Manchester United
Manchester je na prvih dveh tekmah tekmeca odpravil s kar 4:0. Foto: Reuters
Southampton - West Ham
Chicharito je bil dvakrat na mestu na pravem mestu. A njegovi ekipi se je remi na koncu izmuznil. Foto: Reuters
Liverpool - Crystal Palace
Mane je Liverpoolu priskrbel zmago v 73. minuti, ko je izkoristil napako nasprotnikov. Foto: Reuters

Jese izjemno debitiral - topničarji na kolenih v Stoku

Rdeči vragi v treh minutah in 41 sekundah zlomili Swansea
19. avgust 2017 ob 16:22,
zadnji poseg: 19. avgust 2017 ob 20:45
London - MMC RTV SLO

Manchester United je v drugem krogu angleškega nogometnega prvenstva gladko s 4:0 odpravil ekipo Swanseaja. Stoke City je pripravil presenečenje, saj je z 1:0 premagal Arsenal.

Topničarji niso izkoristili številnih priložnosti in kazen je sledila v 47. minuti. Edini gol na tekmi je dosegel Jese Rodriguez, ki je doživel sanjski debi v dresu Stoka. 24-letni španski napadalec, ki je v angleško ekipo prišel pred tremi dnevi na posojo iz Parisa Saint Germaina, je v kazenskem prostoru sprejel podajo Saida Berahine. Jese je vratarja Arsenala premagal z natančnim strelom v desni spodnji kot.

Odločilne 3 minute in 41 sekund
2. krog so z visoko zmago nad Swansejaem odprli nogometaši Manchester Uniteda.

Proti Swanseaju pred 20.862 gledalci so varovanci Joseja Mourinha na vso moč zaigrali že od samega začetka, a vodilni gol dosegli šele ob koncu prvega polčasa. Eric Bailly se je po podaji iz kota znašel na pravem mestu in žogo pospravil v mrežo.

Manchester je v drugem polčasu imel veliko priložnosti, a se je Swansea uspešno branil vse do 80. minute, ko je sledil njihov zlom. Sledili so trije goli rdečih vragov, dosegli so jih v treh minutah in 41 sekundah. Najprej je novinec Romelu Lukaku dobro izkoristil podajo Henrika Mkhitaryana, zadel je za 2:0, dve minuti pozneje pa je po še eni odlični podaji Mkhitaryana Paul Pogba lobal vratarja. Končni rezultat je postavil Anthony Martial, ki se je med strelce vpisal devet minut po tem, ko ga je Mourinho poslal na nogometno zelenico.

Manchester je z drugo zmago na vrhu tabele.

Southampton strl West Ham ob koncu
Gledalci so lahko uživali v več golih tudi na tekmi Southampton - West Ham, ki jo je tik ob koncu dobil prvi.

Southampton je bil v boljšem položaju - v 38. minuti je po uspešno izvedeni enajstmetrovki Dušana Tadića vodil že z 2:0, poleg tega pa so imeli tudi igralca več, saj je igralec West Hama Marko Arnautović zaradi igranja s komolcem dobil rdeči karton. A West Ham je zmanjšal zaostanek ob koncu prvega polčasa, ko je Javier Hernandez - Chicharito zabil iz neposredne bližine. Mehičan je bil na pravem mestu tudi v 74. minuti, ko je prišel do novega odbitka.

Po grobem prekršku Pabla Zabalete je sodnik pokazal na najstrožjo kazen, ki jo je Southampton prek Charlieja Austina izkoristil, in tako so gostitelji osvojili nove točke v prvenstvu.

2. krog:
SWANSEA - MANCHESTER UNITED 0:4 (0:1)
Bailly 45., Lukaku 80., Pogba 82., Martial 84.

Swansea: Fabianski, Mawson, Bartley (67./Routledge), Fernandez, Mesa /67. Narsingh), Olsson, Carroll, Fer, Naughtobn, Ayew, Abraham (82./McBurnie).

Manchester United: de Gea, Valencia, Bailly, Jones, Blind, Pogba, Matić, Mata (75./Fellaini), Mkhitaryan (85./Herrera), Rashford (75./Martial), Lukaku.

SOUTHAMPTON - WEST HAM 3:2 (2:1)
Gabbiadini 11., Tadić 38./11-m., Austin 91./11-m; Hernandez 45., 74.
RK: Arnautović 33./West Ham

STOKE CITY - ARSENAL 1:0 (0:0)
Jese 47.

Stoke: Butland, Zouma, Shawcross, Cameron, M. Diouf, Allen, D. Fletcher, Pieters (89./Martins Indi), Shaqiri (25./Berhino), Choupo-Moting, Jese (71./Sobhi).

Arsenal: Čech, Mustafi, Monreal, Kolašinac (66./Giroud), Bellerin, Ramsey, Xhaka (79./Iwobi), Oxlade-Chamberlain, Özil, Lacazette (79./Walcott), Welbeck.

# 19.08.2017 ob 16:30
United spet rutinirano. Manchester je dobil res lepo darilo Chelsea in sicer Matića, ki igra izvrstno.
Drugače pa tekma še zdaleč ni bila tako lahka kot kaže rezultat, do 70min so se domači zelo dobro branili, vseeno je pa United pokazal bistveno več in zasluženo zmagal.
Le Courage
# 19.08.2017 ob 16:42
Mkhitaryan je pa tudi norc, 4 podaje na dveh tekmah zaenkrat :)
# 19.08.2017 ob 16:32
Pogba je pa v statistiko na dveh tekmah vpisal 2gola in 2asistenci, razbremenitev obrambnega dela zaradi prihoda Matića se mu zelo dobro pozna.
krjen3
# 19.08.2017 ob 17:04
Zdaj ko imajo vse pozicije pokrite s samimi top igralci bo pa res čudež če ne zmagajo lige. Lukaku in Pogba ubijalska, Mkhitaryan pa lepo zaposluje igralce. Matič pa je v tej ekipi dejansko koristen saj Pogba tako pride bolj do izraza. Za primerjavo: pri Chelseaju je imel poleg sebe Kanteja ki pa je še bolj obramben kot Matič. Pogba pa vemo da zna zabijat z nogo in z glavo. Končno bodo utihnili tisti ki so lani bili mnenja da je precenjen.

Vsekakor pa je bil še bolj odločilen nakup Lukakuja. Tip je strašen. Že v Evertonu ki nima neke igre je dal ogromno golov, zdaj ko je v konkretni ekipi bo to le še nadgradil, žoge mu bodo še bolj servirane na pladenj kot sicer.

Bodo pa prej ali slej prišle tekme ko ne bo šlo tako gladko.
jamagrottecave
# 19.08.2017 ob 20:24
Arsenal ne bo ponovil sezone 2003/04. :(
the angerfist
# 19.08.2017 ob 17:05
Težka tekma, kjer rezultat ne kaže realnega stanja. Swansea dobro postavil bunker in čakal na napake. Vprašanje kaj bi bilo če United nebi zadel v prvem polčasu. Potem ko se pa odpreš proti temu United pa dejansko nimaš brez vrhunske sredine nobene šanse. Hitr prehod in zaenkrat klinični zaključki. Me zanima kaj bodo pokazal 17.9 prot evertonu in mesec dni kasneje proti Scousem. Potem pa lahko počasi položimo kakšno sodbo.
kentaurus
# 19.08.2017 ob 17:03
Po štirih sezonah, ko so se nekateri resnično lahko vsak vikend zabavali, je očitno žura konec. Žal mi je Behtmepet3 in podobni. Spet bo odprtje ponedeljkovega jutranjika pomenilo zlom živcev in pokvarjeno jutranjo kavo.

Uživaj.

Zdaj pa resno. Z zadnjima dvema predstavama je United resnično potrdil, da je zopet kandidat za naslov. Prednost Uniteda v primerjavi s Cityem naprimer je v tem, da ima manjše psihološko breme. Sam npr. kot dolgoletni njihov navijač, sploh ne pričakujem naslova, želim samo, da igrajo tako, kot so prvi dve tekmi. Doma na polno, v gosteh malce taktično, pa še vedno napadalno. Da ne bo nesporazuma, seveda si želim, da bi bil United prvak, vsekakor pa mi je bolj pomembno, da si vsa vikend z užitkom ogledam tekmo, medtem ko sem zadnja 4 leta trpel.

Po drugi strani pa, če Pep letos ne osvoji naslova....
kentaurus
# 19.08.2017 ob 20:19
LFC
Kar se tiče W.H. in Swanseaja sta bila zadnja leta za United to, čemur Američani pravijo Pain in the ass. Zaradi tega se mi zdita zmagi še toliko bolj pomembni.

Želim si napete tekme za naslov v kateri pričakujem tudi tvoj klub. Srečno v povratni za LP:
Katalonec
# 19.08.2017 ob 22:26
Madona je Arsenal dobrodelen. Delijo točke naokoli kot se deli mednarodna pomoč v Afriki...vsakenu po malo.
krjen3
# 19.08.2017 ob 21:54
@ButnSkala

To je klasični napadalec, on ne rabi tekat sem in tja po igrišču in driblat vse povprek kot recimo Rashford, ki je malo drugačen tip napadalca. Njegova naloga je da se v pravem trenutku odkrije v kazenskem prostoru in s hitro potezo zaključi, pa tudi če ga 80min ni nikjer. To je Lukaku in v tem je mojster. Ima nos za gol, poleg tega pa je njegov velik plus da je zelo močan in dober v zraku. No jaz mu napovedujem 30 golov (če bo seveda brez poškodb), pa se slišiva na koncu sezone.

Še enkrat: tip je dal v Evertonu lani okoli 25 golov, no da vidimo Rooneya letos (ob boljši ekipi kot so jo imeli lani). Dam mu kakšnih 10-12 golov, pa da vidimo.
Chester Mouse
# 20.08.2017 ob 00:01
Zastrašujoč ManUnited na začetku sezone, res je, da se še ne ve po dveh krogih, kam spada katera ekipa, ampak tole je bila ponovno odlično odigrana tekma, vesel za Martiala, da ni obupal po lanski zmedeni sezoni zanj, za Matiča, človek je prišel poln energije in želje v klub, ter za celotno ekipo, ki je lačna golov in se več ne zadovolji po minimalnem vodstvu, dobra energija, gremo naprej, GGMU!!!!!!!!!
kentaurus
# 19.08.2017 ob 18:03
Čestitke tudi Hernandezu. Bravo Chicho.
davison20
# 19.08.2017 ob 20:07
smeško 562, Herreri je bila danes prva tekma po poškodbi.
kentaurus
# 19.08.2017 ob 18:08
Pa še en komentar na tekmo Southampton-West Ham:
Arnautović: Seljak iz sela lako ali selo iz seljaka nikako.
oildome
# 19.08.2017 ob 17:55
@Churchill W. vsak ponedeljek (zvečer?) se bo sestala komisija treh članov in sicer bivšega igralca, trenerja in sodnika ter pregledala vse (sporne) situacije ter nato naknadno podelila kazen. Kazen bo podeljena samo, če se bodo strinjali vsi trije člani komisije.
ThePretender
# 19.08.2017 ob 17:57
United kljub neprepričljivemu prvemu polčasu na koncu z lahkoto do zmage, Liverpool pa končno zanesljivo v obrambi. Robertson se je izkazal in bi moral sedaj začenjati na levi strani obrambe. V napadu premalo izkoriščenih priložnost in nekoliko premlačno, ampak ta del njihove igre me sploh ne skrbi. Gremo redsi!
Hik
# 20.08.2017 ob 09:18
Uff je močna ta angleška liga ko ne moreš slabših klubov lagano zmagat

V tem pogledu je najbrž slovenska liga še močnejša kot angleška. Ampak slednjo rajši primerjamo s špansko, potem pa pride Realov rezervist v klub, ki je po kakovosti v zadnji četrtini PL, in le-ta takoj odpihne ekipo, ki dolga leta tabori tik pod vrhom PL.
Churchill W.
# 19.08.2017 ob 21:14
Ni ga lepšega ko so se nekateri Arsenalovi fani naslajali nad izgubljeno Barcelono. Barcelono premaguje najboljša ekipa na svetu v tem trenutku.
Arsenal pa premaguje Stroke City.....rofl
P.
# 19.08.2017 ob 20:23
Arsenal hahahaha :D Spet bo zabavno gledat ArsenalFanTV.
GGMU!
SKing
# 20.08.2017 ob 11:32
Wenger je predolgo že trener Arsenala. Čas je za menjavo. Ampak on je, kot kaže - večen? Ali kako :)
Ales505
# 20.08.2017 ob 08:15
Vsem je kristalno jasno, da v tem trenutku tekmovanja še ni pokazatelja kje bo katera ekipa. Je pa pri Unitedu viden napredek. In to je važno. Nevoščljivci boste pa tako vedno pametni, al gre vragim dobro al slabo. Kar se pa težkih tekem tiče je pa tako. Prvenstva se dobivajo na malih tekmah. Derbiji so 50-50 ;) GGMU
fudelaster
# 19.08.2017 ob 23:13
V glavnem za Arsenal ni opravičila in take tekme je treba zmagovat tudi 'na silo' ampak sudje v Angliji res niso na nivoju 'kvalitete lige ki bi jo radi promovirali'! United se je naprimer tudi mučil danes z valižani a na koncu rutinirano zmagal!
Springbok
# 19.08.2017 ob 21:18
L'pool tradicionalno s težko zmago proti ekipi spodnjega doma.

Očitno gre tudi brez Coutinha.
Sredina počasna. Igra bolj na preskok.
Lepo, da je zadaj držala ničla.
Arsenal_fan1
# 19.08.2017 ob 20:43
In Wenger we rust...Arsenal pritiska na gol, a Wenger se odloci petnajst minut pred koncem, ko je bil cas se tud za popolen preobrat menjati Lacazetta (v igro Walcott haha) in Xhako, po tej menjavi Arsenal ni vec imel ene priloznosti, maestralno. Gazidis je konec lanske sezone obljubljal megalomanske spremembe, sportnega dirketorja in ne vem kaj se, pogledas danes strokovni stab pa vidis, da so pripeljali novega fitnes trenerja...dobesedno se norca delajo.
# 19.08.2017 ob 17:17
Za naslov pa ne prehitevati. United res izvrsten, a ne smemo pozabiti tudi na ostale, ki bodo še zelo nevarni, tukaj imam na prvem mestu v mislih City, ki je zapravil res celo goro denarja in so močni na vseh pozicijah. Z novim sistemom s petimi branilci kjer imata Walker in Danilo veliko prostora za napad bodo še zelo nevarni.
napo11
# 20.08.2017 ob 13:27
arsenal bo prej zamenjal lastnika kot trenerja :D
celtic1888
# 20.08.2017 ob 09:34
Potrpežljivost ob labodjem bunkerju se je izplačala. United zasluženo. GGMU! Pogba MOM! Glede na zadnje transferje model niti ni tako drag.
B in .
# 19.08.2017 ob 21:49
Itak, če koga lahko presenetiš je to Arsen oz. Arsenal :-D
junka1998
# 19.08.2017 ob 21:41
Med drugim pa Atletico v španski ligi v 66. minuti izgublja 2:0 v gosteh proti Gironi, kar mogoče že nakazuje, da se bo Real sprehodil do naslova, če se Barca in Atletico kmalu ne pobereta. Če hoče kdo od njiju biti prvak morajo zmagovat vse takšne tekme.
smeško 562
# 19.08.2017 ob 18:28
Daleč je še razmišljanje o naslovu. Bo moral United še kaj na levo stran obrambe in tudi še kaj v napadu pripeljati. Je pa zanimivo da lani standardni Herrera sploh ne pride v prvo ekipo več
športnik 100
# 19.08.2017 ob 18:05
Težko prigarana zmaga za reedse...se vidi kolk majnka Chotinio.
Mogoče ni tržna vrednost za njega 130 milionov Evrrov..kolikor je pripravljena
plačati Barcelona.,,,ampak raje vidim...da ja na hladenm,,,,kot na Neu Campu.
Itak so nam že v preteklosti spljeali Suareza..in ga zmešali z miljoni.
Samo želim si da letos pogorita tako Real kot Barcelona...in uspe Atleticu.
V Angliji bo Redsom težje...ker je ManU...bo danes videnem...res favorti št. 1.
# 19.08.2017 ob 17:47
Nekaj me zanima, če mi lahko kdo na hitro in na kratko pojasni.

Zadnjič je bilo govora, da v PL od letos kazujejo simuliranje z dvema tekmama.
Kako in kdaj določijo simuliranje?
Že med tekmo, ko recimo igralec dobi rumenega zaradi simuliranja?
Naknadno po tekmi na zahtevo klubu?
Sodniška organizacija sama od sebe?

Hvala tistemu, ki bo dovolj prijazen in bo delil informacijo.
napo11
# 20.08.2017 ob 13:30
sicer pa bom danes presenecen, ce Chelsea osvoji vsaj tocko. ze leta ne razumem, kaj pocnejo odgovorni, saj nabavljajo samo krila, branilce in napadalce. niso pa nabavili niti enega kreativnega veznega ze lep cas. sedaj Fabregas z rdecim kartonom in kdo bo gradil igro????
as_kgarnett
# 19.08.2017 ob 21:11
končno je tudi Liverpool zmagal, imajo pa še 2 domači tekmi sredi tekma proti Hoffenheimu in drugo nedeljo derbi proti Arsenalu
zabavljac
# 19.08.2017 ob 21:16
@fudelaster

In spregledal rdeči karton, ali pa vsaj prekršek, Mustafija nad Pietersom. Gre v obe smeri...
# 19.08.2017 ob 21:08
Mariner danes v Stokeu izpod vsake kritike, regularen gol Lacazeta in vsaj en penal, ki ga samo on ni vidu!
# 19.08.2017 ob 18:12
Lepi zmagi Uniteda, zaenkrat zgledajo dobro... ampak le nad West Hamom in Swanseajem... Počakajmo do zime z napovedmi o prvaku.

Redsi pa so zmagali, ker je bil naravna katastrofa Lovren na klopi... in ko gre vse gladko, ga problemov željni Klopp pošlje v igro...

Če bojo že prodali Coutinha, naj bo to vsaj za 135mio € + pogoj, da nujno kupijo še Lovrena/Matipa (ta dva cirkusanta sta šampiona v rušenju truda cele ekipe) in dajo v zamenjavo Rakitića.
ButnSkala
# 19.08.2017 ob 21:17
@krjen3: jaz se ne strinjam, da je Lukaku "strasen" glih. Na obeh tekmah MU je imel najmanj dotikov z zogo in vec al manj usi trije goli so bli darilo nasprotne obrambe.

Veckrat se je spet setal na polno, ko je blo treba pokrivat v obrambi, in slej ko prej se bo "bandwagon" polegel :)

Ne bom reku da bo dal pod 20 golov, ker je v ekipi uniteda to skor nemogoce za napadalca :), ni pa tip nek igralski presezek.

Pocakmo na tezke tekme :)
spire
# 19.08.2017 ob 16:36
Conchis
# 19.08.2017 ob 23:56
goli še niso pokazatelj vsega, Lukako je mojster golov, ki ne določajo, kar potrjuje tusi statistika, manu pač še ni resna ekipa
Angleško nogometno prvenstvo
link
Klopp se je v šali razglasil za smešnega in karizmatičnega poraženca
37
16. oktober 2017 ob 19:27 Jürgen Klopp in Dejan Lovren sta bila dobre volje na novinarski konferenci pred torkovo tekmo v Ljudskem vrtu. Oba sta poudarila, da si Liverpool ne sme več privoščiti spodrsljaja v Ligi prvakov.