Če ne bi igrala Anthony Martial in Kevin De Bruyne, bi navijači obeh moštev ostali prikrajšani za številne vrhunske poteze obeh mladeničev. A sta bila na žalost brez pomoči soigralcev in na krilu vse preveč odrezana od igre. Foto: Reuters
Harry Kane
Harry Kane je eden od junakov 10. kroga. Foto: Reuters
Jürgen Klopp
Jürgen Klopp se je razveselil zadetka Bentekeja, na koncu pa se je moral zadovoljiti s točko. Foto: Reuters

Niz je trajal 12 tekem (5 zmag United, 7 Cityja), vmes je padlo kar 45 zadetkov, tokrat pa niso manjkali le goli, ampak tudi več razburljivosti. Če ne bi bilo zadnjih deset minut, bi šla najbrž tekma hitro v pozabo.

Tako pa je gostujoči rezervist Jesus Navas v 82. minuti z roba kazenskega prostora poskrbel za prvi strel v okvir vrat (obramba Davida de Gee), do prebliskov pa so prišli tudi gostitelji.

Najprej je v 84. minuti po podaji najbolj razpoloženega igralca na tekmi Anthonyja Martiala zapretil še en rezervist Jesse Lingard in s spodkopano žogo stresel prečko gostujočih vrat, štiri minute kasneje pa je za obrambo tekme poskrbel Joe Hart, potem ko je z zvitim strelom po spuščeni žogi Marouaneja Fellainija poskusil branilec Chris Smalling.

Številne zdravstvene težave za City
City je nastopil precej oslabljen, saj niso mogli računati na poškodovane Davida Silvo, Sergia Agüera in Samirja Nasrija, kapetan Vincent Kompany pa je po poškodbi mišice dobil priložnost v začetni enajsterici prvič po šestih tednih. Dobra novica za sinjemodre je vsaj ta, da so ponovno zavzeli vrh prvenstvene lestvice, kjer so točkovno izenačeni z Arsenalom.

Kane blestel v Bournemouthu
Povsem drugače je bilo v Bournemouthu, kjer je Tottenham s petardo odpravil domačega ligaša (1:5). S svojim drugim hat-trickom za Tottenham je zablestel Harry Kane, po en zadetek sta dosegla še Moussa Dembele in Erik Lamela.

Klopp še čaka na prvo zmago
Liverpool je po prihodu Jürgena Kloppa na klop še tretjič remiziral, tokrat s Southamptonom (1:1). Gostitelji so povedli po mojstrskem zadetku z glavo Christiana Bentekeja v 77. minuti, v 86. minuti je izenačil Sadio Mane po podaji Gastona Ramireza z glavo in zmedi v domačem kazenskem prostoru.

Aston Villa odpustila Tima Sherwooda
Tim Sherwood ni več trener angleškega nogometnega prvoligaša Aston Ville. Sherwood je odpoved dobil v manj kot 24 urah po porazu proti Swanseaju, ki je Aston Villo potisnil na rob propada v nižjo ligo. Ekipo, ki je na lestvici trenutno na 19. mestu, ima pa le eno zmago in osem porazov, bo kot začasni trener prevzel Kevin MacDonald.