Alexis Sanchez je dosegel četrti ligaški gol sezone, ko je v 11. minuti izkoristil darilo Chelseajeve obrambe. V 40. minuti je Čilenec s tretjo podajo omogočil Arsenalovo vodstvo že s 3:0. Foto: Reuters
Peter Čech
Peter Čech je ubranil oba strela in ohranil mrežo nedotaknjeno za prvo zmago nad nekoč njegovim Chelseajem. Foto: Reuters
Chris Smalling
Manchester United tekme ni začel dobro, ko pa je v 22. minuti zadel Chris Smalling, se je odprlo in sledilo je nenehno obleganje vrat Leicestra. Foto: Reuters
Paul Pogba
Paul Pogba, novinec v dresu Manchester Uniteda, je to sezono slišal kar precej kritik, tokrat pa vendarle dosegel prvi zadetek, in sicer na povsem enak način kot Smalling. Foto: Reuters
Jose Mourinho in Claudio Ranieri
Prenovljeni Manchester United je še drugič v novi sezoni porazil branilce naslova Claudia Ranierija. Na samem začetku je četa Joseja Mourinha namreč z 2:1 dobila angleški superpokal. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Vodilno moštvo angleškega prvenstva Manchester City ohranja stoodstotni izkupiček. Tokrat je s 3:1 ugnalo Swansea v gosteh. Dva gola je dosegel Sergio Agüero. Sinjemodri so "Valižane" pred dnevi izločili tudi v ligaškem pokalu. Foto: Reuters
Zakaj je Mourinho Rooneyja pustil na klopi?

Dvoboj na Emiratesu se je začel povsem po domačih taktih. Najprej je v 11. minuti neverjetno napako naredil branilec modrih Gary Cahill, ki je nazaj podal predaleč, darilo pa je s spodkopano žogo neusmiljeno izkoristil Alexis Sanchez. Navdušenje navijačev se še ni poleglo, ko je Arsenal z navezo Mesut Ozil-Alex Iwobi spletel imenitno akcijo, ki se je končala s podajo Hectorja Bellerina z desne stani na drugo vratnico, kjer je Theo Walcott samo podstavil nogo za 2:0.

Pika na i udarec naveze Sanchez-Ozil
Pred koncem 1. polčasa je Arsenal še tretjič udaril, ko se je znova zlomila Chelseajeva obramba. Mesut Ozil se je otresel N'Golo Kanteja, podal na desno osamljenemu Sanchezu, ki mu je vrnil prefinjen predložek, in Nemec je "iz prve" udaril žogo ob tla, da je prelisičila nemočnega Thibauta Courtoisa.

V drugem delu bi lahko Arsenal še povišal prednost, če se ne bi razbranil Courtois, napadalci pa ne bi toliko komplicirali pri zaključkih. Na drugi strani je Chelsea resno zagrozil šele ob koncu tekme, a se njihov nekdanji vratar Peter Čech ni dal premagati.

Stoječe ovacije po koncu črnega niza
Topničarji so bili skoraj pet let brez zmage na medsebojnih tekmah. Na zadnjih devetih prvenstvenih tekmah je šestkrat zmagal Chelsea, trikrat pa se je srečanje končalo z remijem. Zdaj so bili Arsene Wenger in igralci nagrajeni s stoječim aplavzom 60 tisoč gledalcev, hkrati pa so skočili na 3. mesto lestvice Premier lige, medtem ko je Chelsea zdrsnil na 8. mesto.

Rdeči vragi neusmiljeni z lisicami
Šesti krog angleškega nogometnega prvenstva se je začel s tekmo med Manchester Unitedom in branilcem naslova Leicestrom. Že ob polčasu je bilo 4:0, na koncu pa 4:1. Manchester (z Waynom Rooneyjem na klopi; igral je le zadnjih deset minut) je tekmo začel v krču, kot da bi ga zadnji niz slabših rezultatov popolnoma spodrezal.

Trije goli po kotu z leve strani
Ko je Chris Smalling v 22. minuti izkoristil prvo priložnost na tekmi, se je odprlo. Juan Mata, hitri Marcus Rashford (pri enem izmed šprintov so mu namerili hitrost kar 34,3 km/h) in Paul Pogba (prvi gol v dresu novega kluba) so poskrbeli, da je bilo ob polčasu 4:0. Tri zadetke je Manchester dosegel na podoben način, po kotu z leve strani.

Grayu v tolažbo sijajni prvenec
V tolažbo angleškim prvakom ob že tretjem porazu v šestih krogih je bil le izredno lep zadetek Demaraia Graya, ki je na levi strani izigral obrambo, nato pa z natančnim diagonalnim strelom z razdalje matiral Davida De Geo. Vsekakor sijajen premierligaški prvenec mladega reprezentanta Anglije.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport