Borut Jarc je bil lahko zadovoljen z igro svojih varovancev le v prvem polčasu. Foto: MMC RTV SLO

V prvem delu sta mreži mirovali. V 48. minuti je Nathan Chalobah zadel z dobrih 20 metrov, šest minut pozneje je Tom Thorpe zatresel mrežo iz bližine. Will Keane je bil uspešen v 82. in 93. minuti, Todd Kane pa v 88. minuti.

Za Slovenijo so igrali Mateo Barukčič, Luka Krajnc, Miha Blažič, Gaber Dobrovoljc, Erik Janža, Marko Kovjenić, Nejc Praprotnik, Mitja Lotrič, Marko Rojc, Andraž Šporar in Rok Baskera. S klopi pa sta v drugem polčasu vstopila še Jan Dornik in Robi Jakovljevič.

V prvi tekmi skupine 2 je Črna gora premagala Švico s 3:0. Prav Švica bo naslednji tekmec izbrancev Boruta Jarca, ekipi se bosta pomerili v nedeljo ob 16. uri v Prestonu. Na zaključni turnir stare celine se uvrstijo le zmagovalci sedmih skupin, ki nastopajo v tem delu kvalifikacij. Ena izmed zmagovalk skupin je že Španija.

U-19, skupina 2:
ANGLIJA
- SLOVENIJA (Preston) 5:0 (0:0)
Chalobah 48., Thorpe 54., Keane 82., 93., Kane 88.

ŠVICA - ANGLIJA

Na evropsko prvenstvo, ki ga bo med 3. in 15. julijem gostila Estonija, se uvrsti le zmagovalec skupine.