Mario Balotelli in Philippe Mexes sta se vpisala med strelce na tekmi v Firencah. Foto: Reuters
Carlos Tevez
Zadetka Carlosa Teveza sta bila dovolj za zmago Juventusa nad Parmo. Foto: Reuters
Alessandro Florenzi
Alessandro Florenzi je Romi v izdihljajih torkove tekme prinesel poln izkupiček točk. Foto: Reuters

Fiorentina, na klopi katere je sedel slovenski reprezentant Josip Iličić, se je v uvodnih minutah dobro zoperstavila Milančanom, ki pa so v 23. minuti vendarle povedli. Po prostem strelu in odbiti žogi je bil iz neposredne bližine z glavo natančen branilec Philippe Mexes. Do konca polčasa sta nevarno proti vratom sprožila še Mario Balotelli in Sulley Muntari, a je ostalo pri 0:1.

V nadaljevanju si vijoličasti kakšnih resnejših priložnosti niso pripravili, po uri igre je proti vratom gostujoče ekipe sprožil Borja Valero, a je žoga odfrčala krepko čez prečko. Le štiri minute pozneje je sledila nova hladna prha za domače navijače - s prostega strela je mojstrsko žogo v mrežo pospravil Balotelli. Do konca srečanja sta mreži mirovali. Valter Birsa je igral od 79. minute dalje.

Juventus na koncu odbil zadnje napade Parme
Zmago sta vknjižila tudi Juventus in Napoli. Prvi je bil doma boljši od Parme (2:1), junak Torinčanov pa je bil Carlos Tevez, ki je dosegel tudi oba zadetka - prvič v 25. minuti iz težkega položaja, drugič po dobre pol ure igre, ko je zadel s strelom z desne strani. Za Parmo, ki je po izključitvi Amaurija igrala slabe pol ure z igralcem manj, je zadel Christian Molinaro, ki pa soigralcev ni spodbudil k veliki vrnitvi. Tretjeuvrščeni Napoli se je znesel nad zadnjeuvrščeno Catanio. Povedel je že s 4:0, nato pa je v drugem polčasu nekoliko popustil in prejel dva zadetka. Za Neapeljčane je dvakrat v polno zadel Duvan Zapata, po en gol sta prispevala Jose Maria Callejon in Henrique, za Catanio sta se med strelce vpisala Norbert Gyomber in Luciano Monzon.

Florenzi zadel v zadnjem trenutku
Že v torek sta tekmo 30. kroga odigrala Roma in Torino, zmage pa so se veselili Rimljani, ki so si tri točke zagotovili le nekaj trenutkov pred zadnjim sodnikovim žvižgom. V 91. minuti je rezervist Alessandro Florenzi sprejel natančno podajo Gervinha in hladnokrvno premagal nemočnega Danielleja Padellija. Roma je sicer povedla v 41. minuti, ko je še eno odlično podajo Gervinha izkoristil Mattia Destro in žogo strpal v mrežo. Olimpico je z izenačujočim zadetkom v sedmi minuti nadaljevanja utišal Ciro Immobile, ki je s sijajnim volejem zadel že 9. gol v gosteh v letošnji sezoni. Vseeno to na koncu ni bilo dovolj niti za točko.

30. krog, sredine tekme:
ATALANTA - LIVORNO 2:0 (1:0)
De Luca 22., Denis 59.

CAGLIARI - VERONA 1:0 (1:0)
Nene 32.

CATANIA - NAPOLI 2:4 (0:4)
Monzon 52., Gyoenber 75.; Zapata 17., 43., Callejon 25., Henrique 40.

CHIEVO - BOLOGNA 3:0 (1:0)
Paloschi 7./11-m, 78., Rigoni 89.
Cesar je igral vso tekmo, Lazarević (oba Chievo) od 71. minute. Krhin (Bologna) je igral vso tekmo.

FIORENTINA - MILAN 0:2 (0:1)