Nogometaši Reala Sociedada se veselijo velike zmage. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je dosegel edini zadetek za Barco, po tekmi pa je bil zelo razočaran, saj se zaveda, da s tako igro ni možnosti za nov naslov prvaka. Foto: EPA
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann je bil nerešljiva uganka za obrambo Barce. Foto: EPA
Gareth Bale
Gareth Bale je dosegel drugi zadetek za Real. Foto: EPA

Trener Barce Gerardo Martino je na izjemno neugodnem gostovanju v 25. krogu španskega prvenstva začel s številnimi rezervisti. Martin Montoya, Marc Bartra in Alex Song so bili v začetni enajsterici. Na klopi so sedeli Javier Mascherano, Dani Alves, Xavi in Cesc Fabregas.

Song zatresel lastno mrežo
Gostitelji, ki so po izpadu iz Lige prvakov v silovitem vzponu, so povedli v 32. minuti, ko je Sergio Canales podal visok predložek pred vrata, Gorka Elustondo je žogo zadel z glavo, nato pa je Alex Song z glavo poslal žogo v lastno mrežo. Štiri minute zatem je izenačil Lionel Messi z natančnim strelom z levico z roba kazenskega prostora, potem ko mu je Sergio Busquets lepo prepustil žogo. Katalonci so delali neverjetne napake v obrambi, pet minut pred odmorom je razglašeni Gerard Pique slabo izbil žogo izpred svojih vrat, Carlos Vela pa je imel lepo priložnost, a je žoga zletela čez vrata.

Griezmann usoden za Katalonce
Sociedad je tudi drugi del začel precej bolje. Gostje so imeli veliko težav z visokimi žogami, podanimi v kazenski prostor. V 54. minuti je Vela našel Antoina Griezmanna, ki je poslal žogo mimo Valdesa pod prečko. Pet minut zatem je Griezmann lepo našel Davida Zurutuzo, ki se je znašel popolnoma sam pred Victorjem Valdesom in ga rutinsko ukanil za 3:1.

Fabregas in Sanchez nista prinesla preobrata
V sklepnem delu tekme je "Tata" Martino v igro poslal Fabregasa in Alexisa Sancheza, Xavi pa je le nemo obsedel na klopi in gledal nemoč soigralcev, ki so zaigrali tri pomembne točke v boju za naslov prvaka. Baski so se razleteli po zelenici, sijajni Vela je v 80. minuti po podaji Xabija Prieta stresel vratnico.
"Ni nam uspelo zadržati žoge v svoji posesti, to je naša igra. Srečanje se je nato razpletlo po njihovih željah. Zdaj imamo teden dni časa, da razmislimo, kaj je šlo narobe. Za vrhom zaostajamo le tri točke. Zdaj ni čas za paniko, še vedno smo v igri za naslov," je pojasnil Pique.

Tudi Atletico poražen
Osasuna je na domačem terenu ugnala Atletico. Že po prvem polčasu so Baski vodili s 3:0, v drugem delu pa gostje niso uspeli pripraviti preobrata. Tako je Real sam na vrhu in ima tri točke prednosti pred velikima tekmecema.