Takole je Lionel Messi dosegel svoj 32. zadetek v španskem prvenstvu. Foto: EPA
Gareth Bale
Gareth Bale je dvakrat zatresel mrežo Levanteja. Foto: Reuters

Prvi zadetek je Argentinec dosegel v 31. minuti z enajstmetrovke, potem ko je prav po njegovem strelu z roko v kazenskem prostoru igral Borja Ekiza. Vratar Jaime je uganil smer, v katero je streljal Messi, vendar žogi ni mogel preprečiti poti v mrežo. Barcelona je imela v nadaljevanju še nekaj priložnosti (Luis Suarez in Neymar), a se izid ni spremenil.

Končni izid je bil postavljen v 62. minuti, ko je po podaji Ivana Rakitića Messi zadel z glavo. To je bil njegov 32. gol v španskem prvenstvu (43. v sezoni), s čimer je zdaj prvi na lestvici strelcev. Cristiano Ronaldo je v Primeri division zadel 30-krat. Barcelono pred El Clasicom, ki bo naslednjo nedeljo ob 21. uri na Camp Nouu, čaka v sredo še povratna tekma osmine finala Lige prvakov proti Manchester Cityju.

Dvojček Bala proti Levanteju
Razlika med španskima velikanoma bo pred medsebojnim obračunom le točka, saj je Real na domačem Santiago Bernabeuu brez težav odpravil Levante (2:0). V vratih Madridčanov je priložnost dobil Keylor Navas, kapetanski trak pa je nosil povratnik po poškodbi Sergio Ramos. Gostitelji so silovito začeli in Cristianu Ronaldu je že v uvodnih minutah zadetek preprečil okvir vrat. Karim Benzema je nato zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju.

V 18. minuti so gostitelji kronali premoč. Benzema je prodrl po desni, načel Ronalda, ki je atraktivno poskusil z voleja, toda žogo je s črte odbil Ivan Ramis. Odbita žoga je prišla do Garetha Bala, ki jo je pospravil v mrežo. Valižan se je pet minut pred koncem še drugič vpisal med strelce. Tokrat je prodiral Dani Carvajal, v kazenskem prostoru žogo prepustil Ronaldu, ki je silovito streljal, žoga pa je zadela Bala in končala v mreži.

Iz boja za naslov je dokončno izpadel Atletico Madrid, ki je v Barceloni le remiziral z Espanyolom (0:0). Madridčane je na lestvici z zmago nad Deportivom prehitela Valencia.