Pedro Rodriguez je v letošnjem prvenstvu dosegel pet golov. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo (Real Madrid)
Ronaldo se je po številu golov za Real znašel med samimi velikani svetovnega nogometa. Foto: EPA

Čeprav je Barcelona kar s 4:0 v gosteh premagala Rayo Vallecano, je bila tekma veliko tesnejša, kot namiguje izid. Vratar Victor Valdes je zbral nekaj odličnih obramb (med drugim je pri vodstvu z 1:0 ubranil enajstmetrovko Trashorrasu).

Martino zadovoljen s stopnjevanjem forme
V napadu je bil tokrat razigran Pedro, ki je dosegel tri gole, zadnjega pa je prispeval Cesc Fabragas. "Dobro smo igrali predvsem v drugem polčasu. Podobno kot proti Ajaxu v Ligi prvakov smo stopnjevali igro. Ta ekipa ima sposobnosti doseči veliko golov, ko svoje naredi še obramba, je vse lažje," je bil zadovoljen trener Barcelone Gerardo Martino.

Koke imel prste pri obeh golih
Atletico Madrid je bil z 2:0 v gosteh boljši od Valladolida. Pri obeh golih je sodeloval Koke. Najprej je v 53. minuti podal Raulu Garcii, ki je zadel z glavo, v 72. minuti pa je z globoko podajo v protinapad poslal Diega Costo.

Nov "dvojček" Ronalda, ki je ujel Huga Sancheza
Getafe je v 5. minuti presenetil Real Madrid, ko je Latifa s pomočjo odboja žoge od domačih branilcev zatresel mrežo. Vseeno se je tekma hitro spremenila v igro mačke z mišjo. Po strelu Cristiana Ronalda je "odbitek" v izenačenje spremenil Pepe, nato pa je še pred odmorom Ronaldo izkoristil enajstmetrovko. V nadaljevanju je znova zadel Isco, piko na i v 94. minuti pa je postavil Ronaldo z duhovitim zadetkom s peto.

S tem je CR7 po številu golov v dresu Real Madrida ujel slovitega Mehičana Huga Sancheza. Pred Portugalcem so tako le še Puškaš (242), Santilana (290), Di Stefano (307) in Raul (327).