Lionel Messi je dosegel 27. gol v prvenstvu. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo, ki je nosil tudi kapetanski trak, je bil najzaslužnejši, da je Real končal niz treh tekem brez zmage. Foto: EPA

Barca je vse opravila v prve pol ure, ko je dosegla vse štiri gole. V 10. minuti je Lionel Messi z leve strani kazenskega prostora podal v sredino, kamor je vtekel Xavi in poslal žogo v levi spodnji kot vrat vratarja Francisca Casille.

Šest minut pozneje je Cesc Fabregas ob golavt liniji povratno podal do Messija, ki je ustrelil s 'prve', žoga je oplazila še Pedra in končala v mreži. Pedro je v 27. minuti povišal na 3:0, potem ko je vtekel na izjemno podajo Sergia Busquetsa. Zadnji zadetek na tekmi je v 29. minuti dosegel Messi. Fabregas je s simuliranjem izsilil enajstmetrovko, ki jo je nato v zadetek pretvoril Argentinec. Messi je v drugem polčasu s prostega strela stresel še prečko.

Casillas "moral" na igrišče že v 6. minuti
Real Madrid
je s 4:3 premagal Real Sociedad. Trener Madridčanov Jose Mourinho je že na drugi tekmi zapored na klopi pustil vratarja Ikerja Casillasa, prednost pa dal Antoniu Adanu. Toda Adano je že v 6. minuti - pri vodstvu Reala z 1:0 - pokosil Carlosa Velo, tako da si je prislužil rdeči karton. Na zelenico je "moral" - ob skandiranju gledalcev "Iker, Iker" - Casillas, ki mu ni uspelo ustaviti strela z bele točke Xabija Priete.

Ronaldo mož odločitve
Sami Khedira
je v 35. minuti z udarcem s peto znova povedel Real v vodstvo, a je Prieto še pred polčasom izenačil. Odločitev o zmagovalcu je padla med 68. in 71. minuto, ko je dva gola dosegel Cristiano Ronaldo. Portugalec je najprej vtekel na podajo Karima Benzemaja, nato pa je mojstrsko - z levega roba kazenskega prostora - zadel še s prostega strela. Malo pozneje je Prieto dosegel še tretji zadetek, vendar pa so bile ambicije Baskov po vsaj remiju močno zmanjšane v 79. minuti, ko je bil izključen Daniel Estrada.