Jan Oblak je preprečil zmago Barcelone. Nemočen je bil le pri strelu Luisa Suareza z glavo iz bližine. Foto: Reuters
Saul Niguez
Saul Niguez je poskrbel za vodstvo Atletica. Foto: Reuters
Luis Suarez
Suarez je utišal navijače Atletica. Po koncu srečanja je pohvalil Oblaka. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je zagotovil Realu tri točke in s tem priključek do vodilne Barcelone. Foto: Reuters

Obračun neporaženih ekip je navdušil navijače na novem stadionu. Gostje so imeli veliko premoč predvsem v drugem polčasu, ko se je nekajkrat izkazal slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak. Barcelona je imel precej več strelov (5:15, v okvir vrat 4:7) in tudi večjo posest žoge (31:69 %).
Niguez zadel za vodstvo Atletica
Lionel Messi, ki je v torek popeljal Argentino na svetovno prvenstvo v Rusijo, je imel lepo priložnost že v prvi akciji na tekmi. Gostitelji so se nato zbrali, dvakrat je zapretil Antoine Griezmann, vendar je bil Marc-Andre ter Stegen na pravem mestu. V 21. minuti je Yannick Carrasco zaposlil Saula Nigueza, ki je z močnim strelom z 18 metrov zatresel mrežo. Do konca prvega polčasa Katalonci niso našli prave igre.
Messi v vratnico
V drugem polčasu so gostje močno pritisnili. V 57. minuti je Messi s prostega strela s 25 metrov zadel vratnico. Trener Ernesto Valverde je po uri igre v igro poslal Sergija Roberta in Gerarda Deufoleuja.
Suarez kronal premoč Barcelone
Oblak je imel vse več dela, v 66. minuti je zaustavil poskus Messija. Z izjemno obrambo se je izkazal v 80. minuti, ko je bil Luis Suarez popolnoma osamljen pred njim. Škofjeločan pa je bil nemočen dve minuti zatem, ko je Sergi Roberto z desne strani podal pred vrata, kjer je Suarez z glavo poslal žogo v mrežo. Barca je krenila po vse tri točke, v sodnikovem dodatku je Messi s prostega strela s 17 metrov poskusil s strelom po sredini vrat, vendar je Oblak žogo ujel.

Tudi Suarez pohvalil Oblaka
"Točka ni slaba za nas, saj smo bili večji del tekme v zaostanku. Atletico je eden izmed najnevarnejših tekmecev v boju za naslov, zato je točka uspeh. V drugem polčasu smo si morda zaslužili tudi vse tri točke. Atletico ima odlično obrambo in sijajnega vratarja, ki se je dokazal že na številnih tekmah," je povedal Suarez.

Ronaldo priigral Realu tri točke
Madridski Real, ki je zelo slabo začel sezono v Primeri division, je na Coliseumu Alfonso Perez prišel do treh točk proti Getafeju (1:2). Kraljevi klub je povedel šest minut pred odmorom, ko je napako obrambe gostiteljev unovčil Karim Benzema, ki je ušel po desni strani in z diagonalnim strelom zatresel mrežo.

V 56. minuti se je kapetan Getafeja Jorge Molina izognil prepovedanemu položaju in iz bližine ukanil Francisca Casillo. Odločil je Cristiano Ronaldo po sijajni podaji Isca v kazenski prostor. Portugalec je z močnim strelom z desno nogo dosegel prvi prvenstveni gol v letošnji sezoni. Uvodne štiri tekme je izpustil, saj je bil kaznovan.

"Po zelo dobrem začetku smo popustili. V končnici tekme smo pokazali pravi karakter, rezervisti so vnesli nov zagon. V drugem polčasu smo imeli veliko težav, vendar sem vseskozi verjel, da bomo dosegli drugi gol," je poudaril trener Zinedine Zidane, ki je stotič sedel na klopi kraljevega kluba.