Sergio Ramos in Pepe sta se takole veselila edinega gola na tekmi. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je dosegel 23. prvenstveni gol, s čimer le še za zadetek zaostaja za vodilnim Cristianom Ronaldom. Foto: EPA

Real je z 1:0 ugnal "sosede" iz Getafeja. Edini zadetek je padel v 17. minuti, ko je Sergio Ramos žogo po podaji Mesüta Özila s kota z glavo poslal v mrežo. V slabi tekmi na stadionu Coliseum so varovanci Joseja Mourinha zanesljivo branili minimalno prednost. Resnici na ljubo, to ni bilo težko, saj Getafe ni pokazal veliko.

Tello izkoristil podajo Messija
Barcelona je z 2:1 premagala Real Sociedad, a ni navdušila. Domači so povedli v 9. minuti, ko je Lionel Messi z lepo podajo v ogenj poslal Cristiana Tella, ki je nato z diagonalnim strelom po tleh matiral Claudia Brava. V nadaljevanju bi lahko Barca povišala vodstvo, a bi na drugi strani kaj lahko zadeli tudi gostje. Tako se je v 52. minuti Antoine Griezmann sam znašel pred Victorjem Valdesom, ki pa je na Barcino srečo dobil ta dvoboj.

Vela hitro odgovoril Messiju
V 72. minuti je Daniel Alves sijajno podal za hrbet gostujoče obrambe, kamor je vtekel Messi, nato pa žogo s polvolejem pospravil za hrbet Brava. Vendar so gostje odgovorili tako rekoč v naslednjem napadu. Po lepo izigrani obrambi je Carlos Vela matiral Valdesa. V 81. minuti je Carlos Martinez "v žaru boja" s kopačko trčil v koleno Sergia Busquetsa, tako da so morali slednjega z grdo rano odnesti z igrišča. Busquets je na zelenico prišel le nekaj minut pred poškodbo. Na srečo domačih je vsaj njihova mreža do konca ostala nedotaknjena.