Xerdan Shaqiri je dosegel edini zadetek na Allinaz Areni. Foto: EPA
Uli Hoeness
Uli Hoeness si je ogledal tekmo in dobil številne spodbudne besede obiskovalcev. Predsednik Bayerna se je znašel v velikih težavah zaradi utaje davkov v Švici. Foto: EPA

V 50-letni zgodovini Bundeslige nobena ekipa ni zbrala toliko točk, rekord je lani postavila dortmundska Borussia, ki je osvojila 81 točk.

Jupp Heynckes je imel v mislih povratno tekmo Lige prvakov proti Barceloni v sredo, prvo srečanje so Bavarci dobili kar s 4:0. Na tribuni so tekmo spremljali Bastian Schweinsteiger, Philipp Lahm in torkov veliki junak Thomas Müller. Drugi nosilci igre so sedeli na klopi, prav zanimivo je bilo videti klop, vredno skoraj 200 milijonov evrov.

Shaqiri zadel s prostega strela
Srečanje pred 71.000 gledalci se je začelo v zelo zmernem ritmu, gostje so se organizirano branili, gostitelji pa niso divjali v napad. V 35. minuti je Xerdan Shaqiri prosti strel z desne strani zavrtinčil pred vrata, Emre Can je zletel mimo žoge in zmedel vratarja Oliverja Baumanna, žoga pa je končala v mreži.

V drugem delu je najprej priložnost zapravil Mario Mandžukić, Heynckes pa je četrt ure pred koncem v igro poslal Maria Gomeza in Francka Ribeyja. V 77. minuti je po kotu za Freiburg vratar Tom Starke zaplaval v prazno, a tega Daniel Caligiuri ni unovčil. Dve minuti pred koncem je Gomez iz težkega kota zatresel le zunanji del mreže in ostalo je pri minimalni zmagi Bayerna.

Greuther Fürth v drugo ligo, Braunschweig v Bundesligo
V petek je Greuther Fürth doma izgubil proti Hannovru z 2:3 in ostaja brez zmage v Trolli Areni. V naslednji sezoni se Fürth znova seli v drugo ligo. V boju za 16. mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije, sta Augsburg in Hoffenheim zmagala. Znana sta že oba neposredna potnika v Bundesligo. Berlinska Hertha se vrača po letu dni, Eintracht iz Braunschweiga pa prvič po letu 1984.