Arjen Robben je bil uspešen z bele točke in je zagotovil Bayernu novo zmago. Foto: Reuters
Robert Lewandowski in Franck Ribery
Robert Lewandowski je dosegel prvi zadetek proti klubu, za katerega je igral med letoma 2010 in 2014. Foto: Reuters
Marco Reus
Marco Reus je v 31. minuti popeljal Borussio v vodstvo. Foto: Reuters
Pep Guardiola in Marco Reus
Te dni se v Nemčiji veliko govori o prihodnosti Reusa, za katerega je Bayern že pokazal zanimanje. Odličen nemški bočni napadalec lahko po Mariu Götzeju in Robertu Lewandowskem postane še tretji "dragulj" Borussie, ki bo v zadnjih sezonah okrepil bavarski ponos. Foto: Reuters
Neven Subotić in Franck Ribery
Neven Subotić se jezi na Riberyja ob prekršku za 11-metrovko. Foto: Reuters
Julian Draxler
Bočni napadalec Schalkeja Julian Draxler letos ne bo več igral. Takole so mu v petek pomagali oditi z zelenice na tekmi z Augsburgom. Foto: EPA
Bayern s preobratom dobil 107. "Der Klassiker"

V 31. minuti so povedli gostje. Akcijo je začel Šindži Kagava, po prodoru in predložku Pierra Emericka Aubameyanga z desne strani pa je pred vrati z glavo zadel Marco Reus, ki je bil hitrejši in spretnejši od domačih branilcev. Žoga je pristala v desnem spodnjem kotu vrat vratarja Manuela Neuerja.
Na izenačenje Bayerna je bilo treba počakati vse do 72. minute, ko je bil Robert Lewandowski uspešen s strelom po tleh z roba kazenskega prostora. Tik predtem je Franck Ribery zamenjal Maria Götzeja in nato sodeloval pri akciji za gol. Žoga se je do Lewandowskega odbila, ko je Neven Subotić ni dobro izbil, ampak se je ta znašla naravnost na Poljakovi nogi.
Pet minut pred koncem je končni izid postavil Arjen Robben z 11-metrovke po prekršku rezervista Subotića (igral je od 46. minute) nad Riberyjem. Francoz je prodrl v kazenski prostor, tam pa ga je Srb ob obojestranskem oviranju z rokami potegnil za dres, kar je bilo dovolj, da je sodnik Manuel Gräfe pokazal na belo točko. Nizozemec je zanesljivo izvedel strel in slavje na tribunah Allianz Arene se je lahko začelo.
Vratnica Mhitarjana; v 2. polčasu boljši Bayern
V prvem polčasu so se zvrstile številne priložnosti na obeh straneh. V 9. minuti je z 18 metrov zapretil Henrik Mhitarjan, vodstvo gostov je preprečila vratnica. V 30. minuti je Armenec podal, Aubameyang pa je streljal, a se je z obrambo izkazal Neuer. Takoj zatem je sledil zadetek Reusa.

Bayern bi lahko že v prvem polčasu izenačil, toda ob poskusu Thomasa Müllerja v 38. minuti je odlično posredoval Roman Weidenfeller, ko se je izvrstni napadalec znašel sam pred njim. Po vnovičnem prihodu iz slačilnic so Münchenčani stopnjevali ritem. Lewandowski, nekdanji član Borussie, je iz bližine znova preizkusil vratarja gostov, a se ta spet ni dal, žogo je odbil z nogo.
Borussia šele na 16. mestu
Bavarci so letos v precej boljši formi od tekmecev iz Porurja. V 10 krogih še ne poznajo poraza in so s 24 točkami vodilna ekipa Bundeslige. Na drugi strani Borussia blesti predvsem v Ligi prvakov, v domačem prvenstvu pa je utrpela že sedem porazov. Zmagala je zgolj dvakrat, z le sedmimi točkami pa trenutno zaseda predpredzadnje mesto na lestvici.
Bayern in Borussia sta se pomerila drugič v tej sezoni. V superpokalu je 13. avgusta Borussia v Dortmundu zmagala z 2:0. V Bundesligi sta se tekmeca srečala 91. Bavarci imajo zdaj 40 zmag, Porurci so zmagali 23-krat, 28-krat pa sta se kluba razšla brez zmagovalca.

Draxler letos ne bo več igral
Vezist Schalkeja Julian Draxler bo izpustil preostanek prvega dela sezone, potem ko se je poškodoval že v prvi minuti petkovega obračuna med Schalkejem in Augsburgom, ki se je končal z minimalno zmago gostiteljev (1:0).