Bayern je letos v rušilni formi, v nemškem prvenstvu je na 33 tekmah dosegel kar 28 zmag. Philipp Lahm je znameniti
Bayern je letos v rušilni formi, v nemškem prvenstvu je na 33 tekmah dosegel kar 28 zmag. Philipp Lahm je znameniti "krožnik" za prvaka prejel iz rok predsednika lige in Borussie Dortmund Reinharda Rauballa. Moštvo se je po tekmi s konvojem odpravilo proslavljat naslov na glavni trg v Münchnu. Foto: Reuters
Bayern
Tokratna Bayernova zmagovita trojka: Müller, Ribery in Dante, ki je bila soudeležena pri prvih dveh zadetkih. Foto: Reuters
Jupp Heynckes
Jupp Heynckes je takole prikorakal na stadion ob špalirju Bayernovih legend in ovacijah navijačev. Foto: Reuters

Sijajno bavarsko moštvo, ki si je skupno 23. naslov nemškega prvaka zagotovilo že pred tedni, se je na zadnji tekmi sezone na svoji Allianz Areni na veličasten način poslovilo od navijačev, med drugim jih do konca sezone čakata še dva finala. 1. junija v finalu nemškega pokala proti Stuttgartu, še prej pa 25. maja vsenemški finale Lige prvakov proti Borussii v Londonu.

Sprehod legend na Allianz Areni
Že uvod v tekmo je bil spektakularen, ko se je pred navijači in politično elito sprehodilo 22 Bayernovih legend za vsakega izmed naslovov v Bundesligi, od Lottharja Matthäusa do Giovaneja Elberja, a največjih ovacij je bil deležen trener Jupp Heynckes, ki se po sezoni poslavlja od vročega stolčka. Heynckes je tekmo začel z udarno postavo, ki sicer ni ničesar prepuščala naključju, kljub temu pa nasprotnika dokončno zlomila šele v zaključku tekme.

Müller z glavo ukanil Manningerja
Predtem je dvakrat po poskusu Thomasa Müllerja in Maria Mandžukića zablestel gostujoči vratar Alex Manninger, v 69. minuti pa je bil po akciji Danteja in strelu z glavo Müllerja močen. Po lepem preigravanju Francka Riberyja je vodstvo v 82. minuti povišal Xerdan Shaqiri, končni izid pa je postavil Luiz Gustavo.

Heynckes: Upam, da bodo točke ostale za vselej
"Ta sezona je za rekorde. Upam, da bo 88 doseženih točk za vselej obstalo kot rekordnih, ampak še zdaleč nismo končali. Še vedno si želimo nekaj velikega in ko nam to uspe, bomo znali to še bolj proslaviti," je dejal Heynckes, potem ko je njegova ekipa podrla niz rekord v Bundesligi po številu točk, gostujočih zmagah in najboljšem štartu v zgodovini, v prihodnjih tednih pa bi kaj lahko postali prva nemška ekipa v zgodovini s t. i. "trojčkom".

Borussia precej manj prepričljiva
Dortmundska Borrusia je bila na gostovanju pri Wolfsburgu precej manj prepričljiva (3:3), potem ko ji je točko z dvojčkom v zadnjih minutah zagotovil Marco Reus. Dvakrat je na drugi strani zadel nekdanji igralec Borussie Ivan Perišić.