Franck Ribery in Mario Gomez sta bila nerešljiva uganka za obrambo Stuttgarta. Foto: Reuters
Arjen Robben
Arjen Robben je vseh 90 minut zmrzoval na klopi. Foto: Reuters
Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger si je novembra zlomil ključnico. Vrnil se je januarja, a se je znova poškodoval. Foto: EPA

Bavarci so slabo začeli spomladanski del Bundeslige, vodstvo so morali prepustiti prvakom iz Dortmunda, ki so se v polfinale pokala uvrstili že v torek po zmagi v Kielu (0:4). Bayern je bil vsaj za dva razreda boljši, Arjen Robben je vseh 90 minut presedel na klopi.

Nova poškodba "Schweinija"
Derbi juga na razprodani Mercedes Benz Areni se ni najbolje začel za izbrance Juppa Heynckesa. Že v 5. minuti se je poškodoval Bastian Schweinsteiger ob prekršku Georga Niedermayerja, gleženj ideologa igre se je obrnil. Do 17. minute je "Schweini" še stisnil zobe, nato pa ga je zamenjal David Alaba. V 20. minuti je Toni Kroos z močnim strelom z roba kazenskega prostora stresel prečko, vratarju Svenu Ulreichu se je še uspelo dotakniti žoge in jo potisniti v okvir vrat.

Ribery kronal premoč Bayerna
Veliko premoč so Bavarci kronali po pol ure igre. Z desne strani je Rafinha na desni strani našel Thomasa Müllerja, ki je podal pred vrata, Franck Ribery pa je pritekel mimo obrambe Stuttgarta in iz bližine poslal žogo z desnico v mrežo. V prvem polčasu je bilo razmerje v strelih kar 1:9.

Vse odločeno že po minuti nadaljevanja
V 31. sekundi drugega dela je po podaji Müllerja Mario Gomez povišal na 0:2. Prvi strel najboljšega strelca Bundeslige je Ulreichu s skrajnimi močmi še uspelo odbiti, a se je žoga odbila nazaj do Gomeza, ki jo je z levico zabil v mrežo. Odpor Stuttgarta je bil strt in gostitelji so lahko srečni, da niso doživeli pravega potopa. Četrt ure pred koncem je Ribery streljal z glavo po podaji Luiza Gustava, Ulreich je sijajno posredoval in žogo s parado odbil v kot.

Kanadčan Occean odločil v Hoffenheimu
Greuther Fürth je šokiral Hoffenheim, ki je v veliki krizi. Odločil je Olivier Occean v 44. minuti, potem ko so gostitelji od 36. minuti igrali le z deseterico. Izključen je bil Marvin Commper. Borussia iz Mönchengladbacha je v podaljšku dosegla zmago v Berlinu (0:2). Žreb polfinala bo v soboto zvečer.