Arjen Robben je z golom kronal imenitno predstavo Bayerna. Foto: Reuters
Carlo Ancelotti in Franck Ribery
Carlo Ancelotti je navdušen nad igro Francka Riberyja. Foto: Reuters
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je v bolečinah zapustil igrišče. Foto: Reuters

"Der Klassiker" na Allianz Areni tokrat ni bil ključen v boju za naslov nemškega prvaka, vseeno pa je 75.000 gledalcev videlo vrhunsko predstavo. Obe ekipi čaka zelo naporen spored. Borussia se bo že v torek srečala z Monacom na prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov, v sredo pa v München prihaja madridski Real.

Carlo Ancelotti ni hotel govoriti o kraljevem klubu pred velikim nemškim derbijem. Na zelenico je poslal vse najboljše, manjkala sta le poškodovana Manuel Neuer in Thomas Müller, ki pa bosta zagotovo pripravljena čez štiri dni.

Udaren štart Bayerna
V uvodne četrt ure so Bavarci z izjemnim ritmom povozili goste, ki so bili ves čas korak ali celo dva prepočasni. V 4. minuti je Thiago na desni strani zaposlil Philippa Lahma, ki je poslal oster predložek v sredino, Franck Ribery pa je z 12 metrov poslal žogo v mrežo. Vratar Roman Bürki je bil pokrit in ni mogel dovolj hitro posredovati. Francoz, ki je v petek praznoval 34. rojstni dan, je znova dokazal, da brez njega v Münchnu težko računajo na velike lovorike.

V 10. minuti je Marc Bartra podrl Riberyja 20 metrov od vrat. Robert Lewandowski je s prostega strela z desno nogo zavrtinčil žogo prek živega zidu v mrežo. Veliko napako je naredil Ousmane Dembele, ki ni skočil visoko, ampak se je sklonil. Gostje so bili popolnoma raztreseni, napake so se kar vrstile in Arjen Robben si je dvakrat naravnal žogo na levico, a je za las meril mimo vrat.

Guerreiro kaznoval napako Vidala
Borussia je znižala po veliki napaki Artura Vidala, ki mu ni uspelo dovolj daleč izbiti žoge. Raphael Guerreiro je z roba kazenskega prostora zabil žogo pod prečko, njegov strel z levico je imel hitrost kar 106 km/h in Sven Ulreich je bil nemočen.

Robben kronal imenitno predstavo
Tudi začetek drugega polčasa je pripadel gostiteljem. V 49. minuti je Ribery na desni strani zaposlil Robbna, ki je potegnil proti sredini, preigral Marcela Schmelzerja, si naravnal žogo na levico in z roba kazenskega prostora povišal na 3:1. Nizozemec je bil najboljši igralec tekme, obrambi Borussie ga nikakor ni uspelo zaustaviti. V zadnjih dveh sezonah je bil aprila poškodovan, kar se je zelo poznalo.

Borussia je imela najlepšo priložnost v 67. minuti, ko je Thiago izgubil žogo na sredini igrišča. Pierre-Emerick Aubameyang je krenil sam proti vratom in že spravil žogo mimo Ulreicha, Jerome Boateng pa je žogo izbil tik pred golovo črto.

Lewandowski v bolečinah zapustil igrišče
V naslednji akciji je Lewandowski prišel sam pred Bürkija, vratar Borussie ga je podrl in prejel le rumeni karton. Z bele točke je Lewandowski postavil končni izid. S 26. zadetkom v letošnji sezoni je prevzel vodstvo na lestvici strelcev, a veselil se ni, saj je imel velike bolečine v desnem ramenu in Ancelotti ga je zamenjal. Poljak je po koncu tekme poudaril, da bo v sredo pripravljen za velik izziv.

Robben: Proti Realu bo treba igrati še bolje
"Upam, da mi bo še nekaj sezon uspelo zadržati tako visoko raven. Zmaga s 4:1 je velika, vendar proti Realu bo treba igrati še bolje. Res se veselim izziva v Ligi prvakov, kjer lani in predlani v polfinalu nisem igral," je poudaril Robben.